У Дніпрі продовжує розвиватись інклюзивна освіта. З минулого року у 77 школах міста освіту здобували майже 400 дітей з особливими потребами. А у 21 дошкільному закладі було відкрито групи для інклюзивного навчання. Такі навчальні заклади обладнані ресурсними кімнатами, у дитячих садочках працює асистент вихователя, а для корекційно-розвиваючих занять залучили спеціалістів вузьких спеціальностей.
Так, у дошкільному закладі №340 першу інклюзивну групу відкрили у 2018 році. З того часу там займалась дівчинка з аутизмом – Надійка Кузнєцова. Прийшовши до групи дівчинка боялась дітей, ховалась та не хотіла займатись — згадує Наталя Кузнєцова, мама дівчинки з аутизмом:
“Воспитатель понял её особенные потребности. О том, что ей иногда нужно встать, посидеть или лечь на ковер на 3 минутки буквально, перезагрузиться. Специалисты сада вместе с дефектологом, психологом, все вместе помогали”.
Зараз, у віці 7ми років, Надя випускається із садочка з новими, здобутими тут, навичками і вступає до школи.
Такого результату вдалось здобути завдяки взаємодії батьків з вихователями та комплексній роботі дітей з такими спеціалістами як дефектолог, психолог, логопед. Для кожної дитини тут складають індивідуальну програму. На прикладі Надійки спеціалісти розповідають, що найважливіше у розвитку – соціалізація, спілкування з однолітками, розваги, заняття та ігри.
Інклюзивне навчання розвивається і у школах. Так, школа №6 прагне надати учням рівні права та можливості для повноцінного навчання. 23 із 29 класів тут інклюзивні. Разом з дітьми з особливими потребами тут займаються дефектологи, психологи та логопеди. Їх заняття проходять у ресурсній кімнаті.
“Ресурсна кімнаті діє у нас вже 3 роки. В цій кімнаті дітки займаються індивідуально, от в цьому приміщенні. Тобто, якщо дитинці на уроці дуже складно, вона з асистентом вчителя приходить сюди. Тут працює логопед, дефектолог і вони займаються тут. Також ця кімната поділена на 2 зони. Ви бачите, це зона, де вони займаються, а друга зона, де проходе соціалізація дітей до побуту”, – показала кімнату Людмила Морокко, директорка школи №6.
У кімнаті повністю обладнана кухонна зона, де є все необхідне, аби навчитись готувати. А також столики, де ці блюда можна скуштувати. Такими ресурсними кімнатами, де діти можуть відпочити обладнані 61 школа Дніпра.
Ще 6 ресурсних кімнат з’являться у школах Дніпра до кінця 2020 року.
Детальніше дивіться у нашому сюжеті