У Харкові з’явився майданчик, де експерти обговорюватимуть питання інклюзивної освіти

У Харкові з’явився майданчик, де експерти обговорюватимуть питання інклюзивної освіти. харків, майданчик, інвалідність, інклюзивна освіта, інклюзія, person, table, clothing, woman, human face, people, group, smile, computer. A group of people sitting at a table

У Харкові з’явився майданчик, де експерти обговорюватимуть питання інклюзивної освіти. харків, майданчик, інвалідність, інклюзивна освіта, інклюзія

Ним стане волонтерська ініціатива «Включене суспільство», яка об’єднає батьків дітей, що мають інвалідність чи особливості розвитку, педагогів, дитячих психологів та дефектологів

Презентація волонтерської ініціативи «Включене суспільство» відбулася за участі її представниць, які розповіли про наміри ознайомити свою цільову аудиторію з особливостями інклюзивної освіти в Україні та пошуку нових форм роботи з школами та громадськістю. Крім того, даний майданчик має сприяти толерантному ставленню для людей з особливими потребами – стверджують активістки.

«Ми даємо майданчик, де можуть обговорюватися проблемні питання, вестися діалоги між учасниками шкільного процесу, педагогами, директорами, шкільними психологами, дефектологами, – розповіла Марія Гринєва, дитячий психолог, – всіма, хто якимось чином пов’язаний з дітьми. Ми також можемо працювати з батьками та вести з ними діалоги. А також допомагати їм в складних моментах. Не можна заплющувати очі на те, що така проблема існує. Такі діти з особливостями, складнощами розвитку навчаються в школах. І допомоги потребують не тільки вони, а й батьки та педагоги».

Дитячий психолог Лілія Кузнєцова у свою чергу зазначила, що сама можливість інклюзії пов’язана з тим, що люди різних направленостей та спеціальностей можуть про це говорити. Крім того, неформальний діалог має сприяти виникненню нових ідей та сумісних планів. Зокрема, у представників «Включеного суспільства» вже відбулася зустріч, яка пройшла у форматі діалогу. В заході взяли участь вчителі, дефектологи, батьки. Вони обговорили цілий пласт проблем, який став помітний після прийняття нового закону про інклюзивні класи.

«Ми переходимо на новий етап розвитку суспільства, – зазначила Олена Копіна, організаторка волонтерської ініціативи, – адже діалог – це не тільки майданчик для обміну думками. Це в першу чергу усвідомлення проблем та потреб, які є в кожної сторони, це розробка певних ідей та конкретних рішень. Адже той діалог, який ми провели, показав, що в першу чергу є потреба в цій взаємодії».

Представниці «Включеного суспільства» зазначають, що в Україні вже є школи, які були названі інклюзивними. Але на сьогодні важко поки що стверджувати чи будуть вони такими по факту. Але експертки зазначили, що школи зазвичай не пристосовані для дітей з особливими потребами. Крім того, є потреба в педагогах та лікарях, які готові з ними працювати.

Юлія Гуш

Справжня Варта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*