У Новоукраїнці Кіровоградської області запрацював інклюзивно-ресурсний центр (ВІДЕО)

У Новоукраїнці Кіровоградської області запрацював інклюзивно-ресурсний центр (ВІДЕО). новоукраїнка, проєкт dobre, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр, інклюзія

У Новоукраїнці Кіровоградської області запрацював інклюзивно-ресурсний центр. новоукраїнка, проєкт dobre, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр, інклюзія

Інклюзивно-ресурсний центр запрацював у місті Новоукраїнка Кіровоградської області. Про це Суспільному розказав голова громади Олександр Корінний. Там надаватимуть допомогу дітям з інвалідністю та розладами психіки.

Центр облаштували на першому поверсі четвертої школі Новоукраїнки, щоб діти могли безперешкодно відвідувати уроки. За словами Олександра Корінного, на створення центру витратили мільйон триста тисяч гривень. Це гроші громади та партнерів міжнародного проєкту ”DOBRE”.

Психологиня центру Ольга Зідрашко розповіла, що у сенсорній кімнаті для психологічного розвантаження дітей займаються діти від двох до вісімнадцяти років: ”Є піскотерапія, каскотерапія. Є басейн з кульками, де дітки можуть емоційно розвантажитись”.

За словами вчительки-реабілітолога Центру Олени Довгаль, заняття з фізичної реабілітації дітей проводять в спеціально облаштованій кімнаті: ”Використовуємо різного плану вправи з дітьми, індивідуальний підхід до всіх”.

Щоб діти, які пересуваються на інвалідних візках, могли піднятися з першого на другий поверх, встановили ліфт для візків. Його вартість майже півмільйона гривень. За технічним паспортом цей підйомник може витримати вагу до двохсот двадцяти п’яти кілограмів.

Голова громади розповів, що спочатку інклюзивно-ресурсний центр робили за гроші з місцевого бюджету: ”Ремонтували приміщення, купували меблі й спеціальне обладнання за власний кошт і гроші меценатів”.

Перевірити, як витратили виділені гроші, приїхав директор програми ”DOBRE” в Україні Беррі Рід: ”Можливо, існують подібні або чимось схожі моделі Центрів. Але саме такого виду Центр я бачу вперше, оскільки тут інклюзія розрахована на те, щоб об’єднати дітей, інтегрувати дітей з інвалідністю і здорових дітей в одне суспільство”.

Цей центр відвідуватимуть майже сто дітей. За словами голови громади, цього року на вході у школу і центр встановлять автоматичні двері для зручності дітей з інвалідністю.

Нагадаємо, проєкт ”DOBRE” – це п’ятирічна програма Агентства США з міжнародного розвитку під назвою ”Децентралізація приносить кращі результати та ефективність”. Його реалізують в семи областях України, серед яких Кіровоградська. Мета проєкту – створити умови для об’єднаних територіальних громад краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку.

Ірина Дєдушева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*