У Рівному особливі дітки опановуватимуть різні професії (ВІДЕО)

У Рівному особливі дітки опановуватимуть різні професії (ВІДЕО). рівне, навчальний заклад, професія, синдром дауна, школа профорієнтації babysun, person, clothing, posing, group, smile, floor, indoor, human face, wall, standing. A group of people posing for a photo

У Рівному особливі дітки опановуватимуть різні професії. рівне, навчальний заклад, професія, синдром дауна, школа профорієнтації babysunВ обласному центрі нарешті запрацювала сучасна школа профорієнтації «BabySun». Таким чином, «сонячних діток» з Рівного навчатимуть секретам роботи в офісі, на кухні та в кафе. На відкритті школи побували і наші журналісти.

Не традиційну червону, а жовтогарячу стрічку, як символ «сонячних» діток, перерізали під час відкриття сучасної школи профорієнтації «BabySun». Саме у цьому навчальному закладі дітки із синдромом Дауна здобуватимуть омріяні професії.

Олена Загиней, координатор соціального проекту «BabySun»:

– Тут дітки будуть освоювати навички майбутніх професій. Такі як кухар, бармен, офіціант, професії в офісі. Воно поділене на зони, є учбові класи, класи індивідуального займання.

Тут дітки вчитимуться досконало писати, вправлятися у лічбі, читати та малювати. Передбачені також заняття з фізичного розвитку. Так, ініціатори відкриття такої спеціалізованої школи розповідають, таким чином вони, спільними зусиллями, і батьків, і небайдужих людей – хочуть зробити життя сонячних діток повноцінним.

Оксана Титечко, голова ГО «Асоціації батьків дітей інвалідів»:

– У всіх дітей загального розвитку є вибір. Вони йдуть в училища, університети, інститути, а наші діти, на жаль, після «особливої дитини» йдуть сидіти вдома. Тому, в першу чергу, створили ми цю школу, діти вчилися певних професій, які у подальшому можуть реалізувати у житті.

П’ятирічна «сонячна» Іринка ще не визначилася, яку саме професію хоче здобути у майбутньому. Та, за словами її батька Романа Дриги, завдяки діяльності такого закладу його донечка буде ще краще розвиватися і зростати як особистість.

Роман Дрига, батько сонячної дитини:

– Загальноосвітні школи зараз є, інклюзивні класи. Але це не те, що нам потрібно. Нам потрібні вузьконаправлені спеціалісти і відповідна підготовка. Тому що таких дітей – чим раніше почати готувати і спеціально підготовлювати, то більші результати.

Ініціатори відкриття профорієнтаційної школи розповідають, ідею виношували понад п’ять років. Подібний заклад є лише один на всю країну і знаходиться він у столиці. Влада міста кілька разів пропонувала їм приміщення для школи, але вони не підходили. І ось лише три місяці тому таки знайшлося хороше місце. Власними зусиллями у виділеному приміщенні був зроблений якісний ремонт, закуплено необхідне спеціалізоване обладнання. Втім, ще повністю ремонтні роботи не закінчилися. Міська влада обіцяє посприяти.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

– Хороший ремонт зробили. Майже на мільйон гривень. Я тут цю цифру почув. І їм залишилося, щоб все завершити, ще 200 тисяч. Я думаю, що депутати мене підтримають і ми їм допоможемо. Ми ще постараємося все тут навколо заасфальтувати. Щоб, коли тут завершаться роботи, то тут було зразкове місце.

Знаходиться новостворена школа профорієнтації «BabySun» за адресою Млинівська, 15. Навчатися тут зможе до 80 сонячних діток. Окрім того, для батьків теж будуть проходити різноманітні заходи, під час яких розповідатимуть про права та нові можливості для повноцінного розвитку їхніх діток.

Сфера-ТВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*