У школі села Баланівка, що у Бершадському районі, для діток з особливими потребами відкрито корекційно – розвиткову кімнату

У школі села Баланівка, що у Бершадському районі, для діток з особливими потребами відкрито корекційно – розвиткову кімнату. бершадський район, корекційно-розвиткова кімната, особливими потребами, школа, інклюзія, clothing, floor, indoor, toddler, person, smile, human face, curtain, footwear, boy. A group of people standing in front of a curtain

Увага сучасного суспільства до дітей з особливими потребами в останні роки серйозно активізувалась. Перебування серед своїх однолітків позитивно впливає на таких дітей: вони швидше розвиваються, краще сприймають інформацію й взагалі демонструють більш вражаючі результати, ніж навчаючись в школах-інтернатах чи на індивідуальному навчанні.

Днями на базі Баланівської загальноосвітньої школи відкрито корекційно-розвиткову кімнату в рамках інклюзивної освіти (інклюзія – право здобувати освіту в умовах загальноосвітнього навчального закладу, що передбачає спільне перебування дітей із різними порушеннями розвитку з їхніми здоровими однолітками).

Роботи по створенню такої кімнати розпочались напередодні Дня знань.

«До першого класу прийшли двоє діток з особливими потребами. Їм необхідна додаткова опіка і під час уроків, і в періоди, коли нервова система потребує відпочинку після уроків. Тому створення такої кімнати було необхідністю. Крім того, в школі є ще двоє дітей з особливими потребами», – пояснив директор школи Олександр Острук. Спільно з благодійним фондом Лариси Білозір був розроблений план створення корекційної кімнати. Залучившись матеріальною підтримкою голови райдержадміністрації Івана Стефанцова та голови райради Михайла Бурлаки, роботу вдалось завершити за 3 місяці. До справи долучився також педагогічний колектив, депутати районної ради, підприємці, жителі села. З метою безпеки дітей були встановлені ворота на центральний вхід, встановлено метало-пластикові вікна, в кімнату придбали «шведську» стінку, сухий душ, ноут-бук, дошку та інше.

Учні Баланівської школи щиро вітали гостей на відкритті корекційно-розвиткової кімнати, серед яких були народний депутат Микола Кучер, голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов та голова районної ради Михайло Бурлака.

Право перерізати червону стрічку було надано діткам, для них ця кімната стала справжнім сюрпризом. «Ми маємо змогу приймати в цій кімнаті дітей з інших сіл також. Сподіваємося, що створення в загальноосвітніх закладах таких спеціалізованих зон стане початком адаптації особливих дітей до сучасного світу, відкриватиме для них загальний життєвий простір», – прокоментувала головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації О.Тартачна.

Відкриття корекційних кімнат в районі ще раз підтверджує: хоч ми різні – ми рівні і живемо на спільній планеті, сповненій розуміння та любові.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Вінницька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*