У трьох харківських школах відкриють класи для дітей з особливими потребами

У трьох харківських школах відкриють класи для дітей з особливими потребами. харків, особливими потребами, соціалізація, спілкування, школа, sky, outdoor, tree, road, person, wheel, sport, land vehicle, vehicle, tire. A person riding on the back of a bicycle

У трьох харківських школах відкриють класи для дітей з особливими потребами. харків, особливими потребами, соціалізація, спілкування, школа

У школах № 31, 100 та 105 у новому навчальному році відкриють класи для дітей з особливими потребами.

Про це 17 серпня в прес-центрі Харківської міської ради повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко.

За її словами, всі три школи знаходяться в різних районах – Київському, Шевченківському та Московському. За кошти міського бюджету в них проведуть додаткові роботи з благоустрою, закуплять меблі й створять необхідні умови для особливих дітей.

«У кожному районі визначено опорну школу, яка буде готова прийняти дітей з особливими потребами. Але багато батьків вибирають індивідуальну форму навчання, щорічно так навчаються понад 500 дітей. Цього року ми пропонуємо батькам соціалізувати дітей – привести їх до школи, щоб вони спілкувалися з однолітками, які, у свою чергу, будуть рости гуманними людьми. Наше суспільство не зовсім готове прийняти це як належне. Потрібно спілкуватися з батьками дітей з особливими потребами й батьками дітей, з якими вони навчатимуться, що ми і робимо», – зазначила Ольга Деменко.

За її словами, в таких класах навчатиметься не більше 20 дітей, не більше двох з яких будуть діти з особливими потребами. За ними закріплять педагогів, які працюватимуть з дітьми, допомагатимуть спілкуватися і займатися після уроків. Наприклад, якщо у дітей проблеми з промовою, з ними буде працювати логопед.

Нагадаємо, що в 2010 році в Харкові відкрили перші в Україні класи для доступного навчання дітей з проблемами опорно-рухового апарату – в школі №124. Там є пандуси, спеціальні санвузли, всі поверхи доступні для пересування на інвалідних візках. Дітей привозять до школи і відвозять додому на інватаксі. Також діти з особливими потребами навчаються в школі №38.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*