У Запоріжжі триває оновлення інклюзивно-ресурсних центрів (ФОТО)

головний спеціаліст територіального відділу освіти Хортицького району Олена Чечуніна. ірц, запоріжжя, особливими освітніми потребами, ремонт, інклюзивна освіта

головний спеціаліст територіального відділу освіти Хортицького району Олена Чечуніна. ірц, запоріжжя, особливими освітніми потребами, ремонт, інклюзивна освіта

Набирає обертів ремонт ІРЦ Хортицького району, який розташований у прибудові ЗОШ № 49. Капітальний ремонт підрядники почали у липні й завершити мають у грудні цього року.

Інклюзивно-ресурсний центр Хортицького району був створений у січні 2018 року. Робота дефектологів, логопедів, психологів та реабілітолога спрямована на обстеження дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Мета – інтеграція їх у навчальний процес в дитсадках та школах.

– Тут надаються консультації, проводяться корекційно-розвиткові заняття з дітьми, які цього потребують. Забезпечується й системний кваліфікований супровід. Тобто, коли до фахівців звертаються батьки, після тривалого обстеження їм рекомендують виконувати якісь програми. Відповідно, якщо у навчальних закладах таких спеціалістів немає, то допомогу вони можуть отримати в цьому інклюзивно-ресурсному центрі, – зазначила головний спеціаліст територіального відділу освіти Хортицького району Олена Чечуніна.

Аби ІРЦ почав надавати весь спектр психолого-педагогічних послуг, необхідні капітальні зміни всередині прибудови. Інтер’єр приміщень має відповідати естетичним, психологічним вимогам, створювати атмосферу комфорту та приязні.

На ремонт приміщень будівлі ЗОШ № 49, де розміщений Центр, з місцевого бюджету було виділено понад 4 млн грн. У переліку робіт, зокрема, комплектування чотирьох кімнат закладу, реконструкція системи опалення, вентиляції, санвузлів – а саме пристосування їх для використання людьми в інвалідних візках, а також заміна вікон, комунікацій та облаштування пандуса.

– У нашому місті продовжується одна з найважливіших програм – це впровадження інклюзивної освіти. Ми створили ще два роки тому у кожному районі міста інклюзивно-ресурсні центри. Зараз ми їх ремонтуємо, закуповуємо оснащення – все задля комфорту фахівців і дітей, які тут займаються. Вже почали капітальний ремонт у Хортицькому ІРЦ. За 3-4 місяці тут будуть приведені до ладу всі приміщення. Це наша така спільна робота з дитячими садочками, школами й такими центрами. Разом сприятимемо розбудові інклюзивної освіти в Запоріжжі, – сказав заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

Після оновлення закладу 16 тисяч дітей з особливими освітніми потребами, які мешкають у Хортицькому районі, отримають шанс на полегшення свого стану та уточнення діагнозу. Це й вади зору, слуху, опорно-рухового апарату, хвороба Дауна та проблеми аутичного спектру. Тільки впродовж 2018-2019 навчального року послугами установи скористалися 1300 дітей.

На період ремонту фахівці Центру працюватимуть у кабінетах ЗОШ № 49.

Запорізька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*