Учителька із Полтави розробила власну педагогічну технологію (ФОТО, ВІДЕО)

Учителька із Полтави розробила власну педагогічну технологію (ФОТО, ВІДЕО). полтава, світлана зайцева, шевченкотерапія, педагогічна технологія, учителька

Учителька із Полтави розробила власну педагогічну технологію. полтава, світлана зайцева, шевченкотерапія, педагогічна технологія, учителькаСуспільне Полтава

Полтавська вчителька навчає дітей за допомогою піску, віршів та музики. Власну педагогічну технологію розробила Світлана Зайцева. Назвала її “Шевченкотерапією”. Так навчає дітей з інвалідністю. Учні слухають вірші Тараса Шевченка та малюють свої враження на піску, повідомляє Суспільне.

Із музикою та віршами Тараса Шевченка проводить свої уроки Світлана Зайцева. У полтавській спецшколі №39 вона викладає мову та літературу майже 10 років. За цей час розробила власну педагогічну технологію – “Шевченкотерапію”.

Учителька із Полтави розробила власну педагогічну технологію. полтава, світлана зайцева, шевченкотерапія, педагогічна технологія, учителькаСуспільне Полтава. Світлана Зайцева

“Коли читаєш його оптимістично налаштовані поезії, звичайно ти радієш. Коли сумні, то це сум аж до плачу. І я подумала тоді, якщо Шевченко такий геніальний і може впливати словом, тоді можна підібрати відповідну поезію і позитивно впливати як на дітей, так і на дорослих”, − розповідає учителька полтавської школи №39 Світлана Зайцева.

Із дітьми з інвалідністю використовує і пісок. Він допомагає зняти напругу та розвиває моторику рук, говорить Світлана Зайцева. А під час малювання вмикає класичну музику.

Учителька із Полтави розробила власну педагогічну технологію. полтава, світлана зайцева, шевченкотерапія, педагогічна технологія, учителькаФото Світлани Зайцевої. Діти з полтавської спецшколи № 39 малюють на піску

“Для зменшення роздратованості підійде Бах “Кантата №2”. Для зменшення почуття тривоги – Бетховен “Мазурки і прелюдія”. Це все звичайно підбиралося і накладалося – і поезії, і музика”.

Обладнання для малювання у школі зробив учитель праці. А сам пісок Світлана готує власноруч.

“Беру велике відро, промиваю його кілька разів, бо там багато домішків. Потім він просихає і я його ставлю в жаровню, щоб не було в ньому ніяких бактерій діткам”.

Ця пісочниця багаторазова. Діти самостійно можуть стерти малюнок та почати новий.

Учителька із Полтави розробила власну педагогічну технологію. полтава, світлана зайцева, шевченкотерапія, педагогічна технологія, учителькаФото Світлани Зайцевої. Діти з полтавської спецшколи № 39 малюють на піску

“Єдине, що потрібно зробити – невеликий жест руками. І все, поверхня готова”.

Різні кольори піску впливають на настрій дітей, говорить учителька. “Шевченкотерапію” Світлана адаптувала й до уроків української мови.

“Спочатку, коли ми це зробили, звичайно, у дітей емоції зашалювали. Тому що це було не так, що “Ось дітки, пісок, починайте малювати”. Звичайно, це було шоу, це було ефектно”.

Завдяки власній педагогічній технології Світлана Зайцева стала однією з 50 кращих вчителів України. Переможця конкурсу оголосять 3 жовтня.

Альона Сотник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*