В Україні вперше виділили субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами – Гриневич

В Україні вперше виділили субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами – Гриневич. лилия гриневич, особливими освітніми потребами, субвенція, суспільство, інклюзивна освіта

Лідер у сфері інклюзивної освіти, зокрема, в дитсадках – Запоріжжя.

В Україні вперше виділили субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами – Гриневич. лилия гриневич, особливими освітніми потребами, субвенція, суспільство, інклюзивна освітаДержава вперше виділила субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами / фото УНІАН

37,2 млн гривень держава спрямувала на місця для підтримки дошкільнят з особливими освітніми потребами.

Як повідомили УНІАН у прес-службі МОН України, про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич 19 липня під час спілкування з пресою у Запоріжжі.

«Основна мета – допомогти цим дітям краще соціалізуватися в суспільстві та дати їм максимум можливостей для розвитку», – сказала Гриневич.

Вона також відзначила, що Запоріжжя є лідером у сфері інклюзивної освіти, зокрема, в дитсадках.

«Я хочу звернути увагу на те, що саме 2019 року ми вперше виділили субвенцію на інклюзивну освіту в дошкільній освіті. Ви добре знаєте, що Запорізька область є флагманом впровадження інклюзії в закладах освіти. І вже третій рік поспіль у нас була субвенція на інклюзивну освіту в школах, але ж ми так само маємо допомогти створювати відповідне освітнє середовище для діток в інших ланках освіти. І от ця субвенція на дошкільну освіту – вона становила на цей рік понад 37 млн грн. І хочу сказати, що саме тут, у Запорізькій області, є 138 діток на інклюзивному навчанні в дошкільній освіті, щоб ви розуміли, це вище загальнодержавного показника за областями втричі», – зазначила міністр.

Загалом 2018-2019 навчального року 2 тис. 359 дітей з особливими освітніми потребами в Україні отримували дошкільну освіту в інклюзивних групах.

«Очевидно, що якість впровадження інклюзивної освіти ще потребує роботи та вдосконалення, але ми рухаємося крок за кроком. Тільки так і можна прийти до великої мети: щоб кожна дитина в школі могла соціалізуватися та навчатися у комфортних умовах», – додала Гриневич.

УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*