Відкрито реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс з JAVA-програмування для людей з інвалідністю

Відкрито реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс з JAVA-програмування для людей з інвалідністю. java-програмування, київ, відеокурс, онлайн-навчання, інвалідність, person, clothing. A man standing in front of a computer

У середу, 8 лютого, в Києві презентували проект з онлайн-навчання JAVA-програмування людей з інвалідністю – JavaGR8 ADAPT.

Як інформує Цензор.НЕТ, він доступний на онлайн-платформі SmartMe University.

Презентація відбулася в Kyiv Smart City Hub на ВДНГ з участю представників КМДА, Міносвіти і благодійного фонду “АІК”.

Підготовка курсу JavaGR8 ADAPT тривала майже рік. За цей час зусиллями компанії SmartMe University і кандидата технічних наук, доцента Сергія Іщерякова, який багато років займається професійною підготовкою з JAVA-програмування, були створені відео-уроки, розроблена програма вебінарів і кілька сотень авторських тестів до курсу.

На курсі вже вчаться кілька десятків студентів, деякі вже успішно себе реалізували. Наприклад, Ігор Романчук (інвалід 2-ї групи, ДЦП) з Івано-Франківська, який після навчання на курсі JavaGR8 ADAPT успішно склав міжнародний сертифікаційний іспит компанії Oracle і вже кілька років працює Java-розробником в компанії SoftJourn.

“Колись до мене звернувся студент Ігор. Він навчався у звичайній групі і не встигав. Але в завзятості йому не було рівних, тому після другого разу все у нього вийшло. Тому якщо мені хтось із дітей каже: мені складно, я не розумію … друже, подивися на Ігоря! Якщо людина хоче, то вона все дізнається. Для мене Ігор – це зразок того, коли бажання набагато вище, ніж можливості”, – розповів Іщеряков.

За його словами, адаптований курс розтягнутий у часі і розбитий на дрібніші курси.

“Мій досвід роботи з людьми з порушенням опорно-рухового апарату говорить про те, що їм важливо не швидко, а методично і потроху. І відеокурси, які можна подивитися мільйон разів, для них є панацеєю”, – додав автор курсу.

Для людей з інвалідністю курс JavaGR8 ADAPT є повністю безкоштовним. Навчання триває близько шести місяців, а для вступу достатньо подати заявку і пройти невелике анкетування-співбесіду. Програма всеукраїнська, немає вікових обмежень.

“Дуже важливо, що курс не є ознайомчим. Він повністю готує до міжнародної сертифікації ORACLE і дає професію. Крім того, не потрібні ніякі навички в програмуванні для того, щоб почати навчання. Потрібні тільки комп’ютер і бажання”, – відзначає директор компанії SmartMe University Оксана Біла.

Юлія Ресенчук, керівник БФ “Асоціації інклюзивної країни” (колишня “Асоціація інвалідів-комп’ютерників”) наголошує на важливості дистанційної освіти для людей з інвалідністю.

“Серед людей з інвалідністю багато розчарованих або тих, хто втратив навички самостійного життя. Особливо, якщо інвалідність з дитинства. У таких випадках формується менталітет “хтось за мене повинен все робити”. Ми намагаємося виховати в них незалежність. Але до навчання, тим більше, дистанційною, багато охочих серед людей з інвалідністю. Вони розуміють, що це величезна можливість. Люди бояться виходити на вулицю, тому що там маса бар’єрів. Але коли мова заходить про навчання вдома, а в подальшому і про працевлаштування, то звичайно, ця ідея подобається”.

На презентації JavaGR8 ADAPT були представлені 20 сертифікатів на навчання. Крім того, кожен охочий може зареєструватися онлайн.

Організатори очікують, що курс стартує 27 лютого.

2 реплік к “Відкрито реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс з JAVA-програмування для людей з інвалідністю”

  1. Наталия :

    Хочу получить знания и начать работать. Получила инвалидность недавно и теперь не могу работать как раньше. Помогите найти себя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*