Володимир Гунчик та Марина Порошенко підписали Меморандум щодо впровадження інклюзивної освіти на Волині (ФОТО, ВІДЕО)

Володимир Гунчик та Марина Порошенко підписали Меморандум щодо впровадження інклюзивної освіти на Волині (ФОТО, ВІДЕО). волинь, марина порошенко, меморандум, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, person, table, suit, clothing, indoor, floor, group, man, ceremony, people. A group of people standing around a table

Володимир Гунчик та Марина Порошенко підписали Меморандум щодо впровадження інклюзивної освіти на Волині. волинь, марина порошенко, меморандум, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта

Розвиток інклюзивної освіти – один із аспектів реформування освітньої галузі країни. Саме тому 21 лютого 2018 року, у рамках робочого візиту на Волинь, перша леді України Марина Пopoшенкo та гoлoва Волинської oблдеpжадмініcтpації Володимир Гунчик підпиcали Мемopандум пpo cпівпpацю. Відтак, oблаcть дoлучилаcя дo націoнальнoгo пpoекту Благoдійнoгo Фoнду Пopoшенка «Інклюзивна освіта – pівень cвідoмocті нації».

За словами керівника найвищої виконавчої гілки влади в області, ця зустріч надважлива, адже необхідно продовжити роботу в напрямку розвитку інклюзивної освіти на теренах краю. Тому що всім дітям потрібно навчатися в рівних умовах, в однакових школах та сидіти за однією партою. Для того й діє програма Благодійного Фонду Порошенка.

Натомість перша леді країни зазначила, що реформи та зміни, які вже розпочаті, демонструють спільний рух вперед. Зокрема, українці вибороли своє право на європейське майбутнє, тож нині так важливо дбати про підростаюче покоління, про їх виховання в дусі патріотизму, любові до рідної землі та мови. Поруч із тим, не слід забувати про дітей, які потребують допомоги та додаткової уваги.

– Приємно, що наша команда однодумців збільшилася потужною командою Волинської області. Впевнена, що саме з вашою допомогою зможемо зробити інклюзивну освіту в Україні ближчою до дітей. Тож робитимемо все можливе, аби особливі діти спілкувалися з такими ж однолітками, сиділи за однією партою, мали багато друзів, соціалізувалися, набували повсякденних навичок, – зауважила Марина Анатоліївна.

Окрім того, Марина Порошенко повідомила, що наразі на Волині функціонує 153 інклюзивних навчальних закладів, у яких навчається 334 дитини з особливими освітніми потребами. Втім, інклюзивною освітою охоплені лише близько 2% «особливих» дітей, тому працювати є над чим. Відтак, відбулося урочисте підписання меморандуму між головою обласної державної адміністрації та дружиною Президента України щодо впровадження інклюзивної освіти на Волині.

До слова, інклюзивна освіта – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям із особливими освітніми потребами, шляхом організації їх навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Інклюзія – це політика і процес, які забезпечують повну участь усім членам суспільства в усіх сферах життєдіяльності.

Разом із тим, з метою створення якісних умов для навчання учнів з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх закладах, Благодійний Фонд Порошенко спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробили типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати. Отож Марина Порошенко вручила відповідні проекти Володимиру Гунчику, які вже є невід’ємною частиною нового освітнього простору і в близькому майбутньому стануть доступними школярам Волинської області.

Зокрема, вже цього року в Україні запрацюють 18 інклюзивно-ресурсних центрів. А Міністерство освіти і науки України закупить тести, які використовуються у всьому світу, – з їх допомогою буде проводитися оцінювання дітей. Нові інклюзивні центри запрацюють на рівні ОТГ та в районах, тобто вони буду розташовані там, де і проживають діти з особливими фізичними потребами. У ці заклади будуть брати дітей від 2 до 18 років.

Своєю чергою, Володимир Петрович подякував Марині Анатоліївні та наголосив керівникам місцевих структур влади на Волині на важливості активної участі в даному проекті та закликав голів районних державних адміністрації та об’єднаних територіальних громад області також підписати Меморандум і вже цьогоріч долучитися до реальної роботи зі створення інклюзивних ресурсних центрів.

Насамкінець, керівник найвищої виконавчої гілки влади попросив сприяння першої леді країни щодо будівництва храму Всіх святих Землі Волинської у місті Волноваха в пам’ять про загиблих волинян, які захищали Україну на Сході. Саме тому подарував альбом про історію будівництва храму та запросив перших осіб країни на його відкриття, що заплановано на травень поточного року.

– Україна єдина. Нема різниці, де ми будуємо храм – на західній чи східній Україні. Головна мета – об’єднати українців навколо віри: в перемогу, в єдину та не подільну, соборну Україну, – додав Володимир Петрович.

Слід зазначити, що у 2016 році з ініціативи Марини Порошенко систему інклюзивної освіти почали впроваджувати у Запорізькій області. Отримавши позитивні результати, вирішили продовжити роботу у цій галузі та застосування прогресивних методів навчання в усіх регіонах України. Зокрема, Волинь стала 12 регіоном, який приєднався до проекту.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Волинська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*