Як на Хмельниччині слабозорі діти та їх вчителі готуються до ЗНО в умовах карантину (ВІДЕО)

Як на Хмельниччині слабозорі діти та їх вчителі готуються до ЗНО в умовах карантину (ВІДЕО). зно, хмельниччина, карантин, слабозорий, інвалідність

Як на Хмельниччині слабозорі діти та їх вчителі готуються до ЗНО в умовах карантину. зно, хмельниччина, карантин, слабозорий, інвалідність

Із семи випускників Кам’янець-Подільської спеціальної школи для слабозорих четверо складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання знань, і зараз триває підготовка до ЗНО, повідомляє Суспільне.

Директор школи В’ячеслав Мельник розповів, що учні отримують високі бали та навчаються в вишах нарівні з іншими студентами в українських і польських університетах.

За його словами, цього року підготовка до тестування особлива, вона дистанційна.

Учителька української мови і літератури Олена Бєлко каже, що працювати дистанційно з слабозорими дітьми складно.

«Значно легше працювати, коли знаходимось в класі, бо ми бачимо дітей, їхні очі, їхні емоції. Це та відповідь, яку ти не побачиш через екран», – каже викладачка. Дистанційно вчителі та учні працюють від початку карантину.

«Гаджети є в усіх. В когось кращі, в когось гірші, але всі охоплені дистанційним навчанням», – каже Олена Бєлко.

Випускник Кам’янець-Подільської спеціальної школи для слабозорих, Іван Музика розповів, що проблем з Інтернетом в нього немає. Є інші проблеми.

Учень просить вчительку збільшити текст задачі. Його зір складає нуль цілих три десятих відсотка. В Івана не найслабший зір серед учнів школи, розповідає медична сестра Анастасія Татарчук.

Як на Хмельниччині слабозорі діти та їх вчителі готуються до ЗНО в умовах карантину. зно, хмельниччина, карантин, слабозорий, інвалідністьМедична сестра школи Анастасія Татарчук показує, що бачить Іван на таблиці лиш перших три ряди

Додає, що на час карантину в школярів може погіршитися зір. У школі всіх учнів систематично оглядає офтальмолог, двічі на рік вони проходять лікування та реабілітацію.

Уроки в школі проводять також з урахуванням особливостей учнів: кожні 15 хвилин – перерва, зарядка для очей, застосовуються більше аудіоматеріалів, ніж у звичайних школах. На кожній парті є збільшувальне скло, додаткове освітлення або ж підручний матеріал, видрукуваний більшим шрифтом.

Чи мають усі ці засоби учні вдома, вчителька Олена Бєлко не впевнена. Як і в тому, чи є вони в усіх вишах. Тому до ЗНО, зокрема, здійснюють підготовку зі слабозорими дітьми, як із дітьми без порушень зору.

Як на Хмельниччині слабозорі діти та їх вчителі готуються до ЗНО в умовах карантину. зно, хмельниччина, карантин, слабозорий, інвалідністьВипускник Кам’янець-Подільської спеціальної школи для слабозорих, Іван Музика каже, що дистанційно навчатись важче

Вчителька математики Лариса Турчак вважає, що посилена підготовка випускників школи до ЗНО не зайва. Та слабозорим дітям потрібні особливі умови на тестуванні.

«В мене був учень, в нього звужене поле зору. Тобто, він не бачив всю сторінку повністю, він бачив її по частинах. Коли він пішов на пробне ЗНО, він зрозумів, що він його просто не здасть, бо йому не вистачить часу. Не тому, що йому недостатньо знань, а тому, що йому не вистачає часу», – розповідає Лариса Турчак.

Міністерство освіти в науки України пішло назустріч дітям із порушеннями зору, розповів директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко.

«Під час реєстрації має бути позначка – особливі умови. Це додаткове освітлення, лупа і зошит шрифтом», – каже Геннадій Кузьменко.

Стосовно незрячих випускників, яких в цій школі немає, то вони вдруге складатимуть ЗНО за тестами шрифтом Брайля.

Нагадаємо, Кам’янець-Подільська спеціальна школа обласної ради єдина школа з цілодобовим перебуванням учнів та одна із 25 в Україні. Цього навчального року там навчалося 316 дітей, з яких 22 дитини з інвалідністю по зору.

Юна Мітрашко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*