Завершився перший в Україні безплатний курс навчання фриланс-професіям для молоді з інвалідністю і вже відкрито реєстрацію на новий

Завершився перший в Україні безплатний курс навчання фриланс-професіям для молоді з інвалідністю і вже відкрито реєстрацію на новий. career hub, проєкт, підтримка, фриланс, інвалідність

Завершився перший в Україні безплатний курс навчання фриланс-професіям для молоді з інвалідністю і вже відкрито реєстрацію на новий. career hub, проєкт, підтримка, фриланс, інвалідність

Про сам курс

У лютому 2023 Career Hub ГО Центр “Розвиток КСВ” в межах програми USAID “Мріємо та діємо” запустили освітній курс Career Hub Pro: фриланс для молоді з інвалідністю. Програма курсу була розроблена з урахуванням потреб аудиторії, аби він був доступний кожній молодій людині, зокрема – курс супроводжувався жестовою мовою. Курс включав в себе три напрямки на вибір: копірайтинг, графічний дизайн та відеомонтаж і тривав 2,5 місяці, а спеціальним бонусом студенти отримали знання з просування власних послуг у соціальних мережах.

“Можливість реалізувати себе і мати ті самі економічні можливості – теж безбар’єрність. Це базова необхідність. “Career Hub Pro: фриланс для молоді з інвалідністю реалізовувався в межах однієї з цілей програми USAID “Мріємо та діємо”, а саме: створення економічних можливостей для молоді. Цей курс створив можливість для молоді з інвалідністю отримати нові вміння і заробляти на фрилансі, самореалізуватися і почати вибудовувати мережу професійних контактів та знаходити замовників. Дякую нашим партнерам та організаторам курсу ГО Центр “Розвиток КСВ” та Career Hub за сміливість взятися за цю справу і попри значні виклики реалізувати такий потрібний проєкт.”, – Юлія Ткачук, заступниця директорки програми «Мріємо та діємо»/IREX.

Результати курсу

Станом на 14 лютого Кар’єрний Хаб Центру “Розвиток КСВ” отримав 273 заявки від молоді з інвалідністю та інших категорій, щодо бажання отримати практичні навички та пройти курс Career Hub Pro: Фриланс. З них – 90 осіб долучились до навчання, 44 з яких – успішно завершили курс та отримали сертифікати за напрямками копірайтинг, відеомонтаж, графічний дизайн.Партнери курсу: Міністерство соціальної політики України, Міністерство молоді та спорту України, Державна служба зайнятості, ГО “Доступно.UA”.

“Ми командою Career Hub мали приємне здивування, коли лише запускалися, що насправді є першою організацією в Україні, хто звернув особливу увагу на передачу знань і  Digital-навичок саме молоді з інвалідністю. Ми по-справжньому пишаємося цим продуктом і задоволені, що наші студенти та студентки вийшли з курсу з результатами: частина вже зареєструвалася і створила власні портфоліо на різних фриланс платформах, частина – знайшли перших клієнтів і навіть роботодавців. Цей курс не лише про навчання, а й про те, що наші випускники і випускниці  вже можуть бути економічно активними, надавати послуги як в Україні, так і за кордоном, а ще – бути частиною майбутнього, адже робота на фрилансі – це робота майбутнього”, – Андрій Атрощенко, керівник платформи Career Hub.

Зареєструватися на новий курс Career Hub Pro: фриланс для молоді з інвалідністю, який розпочнеться у другій половині червня,  можна за цим посиланням.

Протягом курсу було виконано 231 практичне завдання. Крім практичних завдань, студенти/ки отримали можливість виконати тестові замовлення та поспівпрацювати із реальними замовниками. До підтримки молоді долучились 14 організацій,  для яких було виконано 47 тестових замовлень від студентів/ок курсу та за результатами відбору 13 студентів/ок отримали 20 оферів для продовження співпраці.

Серед замовників були такі громадські організації, об’єднання та волонтери, як: ГО «Український жіночий батальйон», Благодійний фонд Keeplife, ДНЗ «МВПУ», Об’єднання «Молодіжний рух», ГО «СпільноМи», Career Hub, Еліна Околіт, ГО «Центр «Розвиток КСВ», Волонтерська ініціатива «Сміливі відновлювати».

Компанії, які проявили ініціативу до проєкту та обрали студентів/ок курсу в якості замовників/иць: Дизайн агенція «Підвал 42», Mazars в Україні, JEVERA Software, Solvers Academy, Спортивний паблік КРОК.

Враження випускників та випускниць курсу від навчання: історії трансформації

“Хочу сказати, що на цьому курсі вас навчають не просто куратори і тренери/ки з високим рівнем професіоналізму, але й мотиватори. Я насправді боялася, що це буде курс з теорією, яку можна знайти в Інтернеті, але як же я помилялась. Це дуже практичний курс. Я навіть вже створила стратегію розвитку саме в цій індустрії, більше того – тут, на курсі, я отримала пропозицію щодо співпраці.

Коли я писала текст для “Українського жіночого батальйону”  про місця, де треба обов’язково побувати в Україні, я згадала моє рідне місто – Бердянськ і вклала в нього максимально своєї душі. Мрію, що після деокупації Бердянськ повернеться і поверне собі  м’який знак у назву і що ми всі разом поїдемо відпочивати на курорти мого міста після перемоги”, – Валерія Хіора-Тесля, випускниця напрямку “Копірайтинг”  курсу Сareer Hub Pro: Фриланс для молоді з інвалідністю.

“Я від щирого серця дякую організаторам, тренерам, кураторам за щирість, знання, досвід, толерантність, підтримку! Сьогодні навіть трохи стало сумно, що курс добіг кінця. Буде не вистачати спілкування, згуртованості та підтримки! На початку був страх не впоратись із  завданнями, дуже не подобалось те, що виходило. І як же навпаки захоплювало, коли потім з чернеток виходили приємні дизайни, транслюючі реальні смисли”, – Ганна Міхеєва, місто Херсон, випускниця  напрямку “Графічний дизайн” курсу  Career Hub Pro: Фриланс для молоді з інвалідністю.

Кейс Ганни – айдентика для косметичного бренду

http://behance.net/gallery/169158863/ldentity-for-a-cosmetics-brand

Замовити дизайн можна за посиланням:

instagram.com/ganna.designer.ua/

“Вдячна тренеркам курсу за знання і спілкування. Я переживала абсолютно за все на старті курсу, враховуючи, що в мене є порушення зору. Потрібно розуміти, що навчання – це величезна пророблена робота над собою, в першу чергу – це про самоорганізацію. Сприймайте навчання як практику перед реальним замовленням”, – Марина Бугаєва, випускниця напрямку “Копірайтинг” Сareer Hub Pro: Фриланс для молоді з інвалідністю.

“Для багатьох з нас зараз це все не фінал, а тільки початок шляху. І я хочу подякувати всім організаторам та викладачам/кам, що зібрали нас в одному місці і ділилися своїми знаннями, були іноді онлайн 24/7. Перед початком курсу я був не впевнений, чи в мене достатньо саме технічних навичок, хоча і за фахом я графічний дизайнер, але ці побоювання були. І от буквально за кілька місяців я зробив перші свої досить класні логотипи.

Я багато всього спробував у своїй сфері під час навчання, тут, на курсі, ми навіть більше працювали над комунікацією, самопрезентацією і над розумінням того, що від тебе хочуть замовники – що особисто для мене є найскладнішим викликом у професії.”, – Михайло, випускник напрямку “Графічний дизайн” Сareer Hub Pro: Фриланс для молоді з інвалідністю.

Кейс Михайла – айдентика простору для дозвілля

https://www.behance.net/gallery/169658909/Kafeteka

Замовити дизайн: Behance, InstagramFreelancehunt

“Я не знала, що таке графічний дизайн взагалі і випадково потрапила на курс Career Hub. Подумала, що це доля. На старті навчання не виходило нічого, але завдячуючи правкам та підтримці від тренерки Олени Кузьміної, отримала результат, який подобається навіть мені самій. В мене вийшла айдентика для фотостудії. Вдячна всім за можливість навчитися цьому, рада, що прошла курс і не закинула це і планую розвиватися в цьому напрямку”, – Олександра Осадча, випускниця напрямку “Графічний дизайн” Сareer Hub Pro: Фриланс для молоді з інвалідністю.

Кейс Олександри – айдентика для фотостудії

Завершився перший в Україні безплатний курс навчання фриланс-професіям для молоді з інвалідністю і вже відкрито реєстрацію на новий. career hub, проєкт, підтримка, фриланс, інвалідність

“Я дуже щаслива, що будучи спершу  в листі очікування – я таки потрапила на курс та ще за напрямком копірайтингу. Ми, люди з інвалідністю, потребуємо особливої підтримки від зовнішнього світу, нам важливо не закриватися в собі і бути активними громадянами і громадянками в суспільстві. Хочу подякувати організаторам, тренерці, нашій групі, які підтримували. Я багато чому навчилася і можу використовувати знання у професійній діяльності – на новому робочому місці, в ГО Український жіночий батальон, куди влаштувалася як копірайтерка саме під час курсу”, – Оля, випускниця напрямку “Копірайтинг” курсу Сareer Hub Pro: Фриланс для молоді з інвалідністю.

“Вдячний організаторам, а особливо –  тренерці за її магічні пенделі. Вона вклала в нас багато ресурсу, ми постійно щось підтягували і “допилювали” свої  проєкти. Тепер ми самі бачимо наші результати – ці дизайни ідеальні. Їх вже можна продавати готовому бізнесу, або й взагалі відкривати свій. До речі про свій бізнес: я працюю з 16 років і весь час на когось, а працювати на когось – вже втомився. Тому в планах нарешті почати заробляти на фрилансі, або створити власну веб-студію”, –  Родіон, випускник напрямку “Графічний дизайн” Сareer Hub Pro: Фриланс для молоді з інвалідністю.

Кейс Родіона – айдентика для автосервісу

Завершився перший в Україні безплатний курс навчання фриланс-професіям для молоді з інвалідністю і вже відкрито реєстрацію на новий. career hub, проєкт, підтримка, фриланс, інвалідність

“Я дизайнерка-початківиця векторної графіки. Маю невеликий досвід роботи в редакційно-видавничому секторі в програмі LaTeX. Тут, на курсі, мені вдалося розробити елементи айдентики (логотип, візитівка, сертифікат, упакування дизайну) для навчального проєкту інклюзивної пекарні, з нуля опанувала векторний графічний редактор, на якому тепер можу працювати над замовленнями. Створила портфоліо на Behance для навчального проєкту”, – випускниця напрямку “Графічний дизайн” Марина Науменко має когнітивні порушення і поділилися, що навчання для неї було зручним через наявність субтитрів.

Кейс Марини – айдентика для інклюзивної пекарні 

https://www.behance.net/gallery/170215485/Identity-for-a-bakery

ОКІА “Новини Полтавщини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*