У Рівному працює підприємство на якому майже всі робітники – люди з обмеженими можливостями (ВІДЕО)

1 30 news7221 2. обмеженими можливостями, центру зайнятості, інвалідів

В Рівному за останні півроку із 209 осіб з інвалідністю міський центр зайнятості працевлаштував 26 чоловік, з них 13 – шляхом надання дотацій роботодавцю.

Є в нашому місті й таке підприємство на якому майже всі робітники – люди з обмеженими можливостями. Результат їхньої праці жителі можуть бачити ледь не щодня на вулицях Рівного.

Вони не чарівники, але в їх руках залізо набуває форму і стає справжнім витвором декоративного мистецтва. На цьому підприємстві над виготовленням металевих огорож, які можна часто зустріти біля доріг нашого міста, трудяться восьмеро чоловіків, шість із них – люди з обмеженими можливостями. Незважаючи на інвалідність, свою роботу ці працівники виконують не гірше від інших. Тим більше, що тепер на підприємстві, завдяки допомозі Фонду захисту інвалідів, з’явилося нове обладнання, з яким працюється значно зручніше, а головне – безпечніше, розповів очільник підприємства. Вдосконалювати виробництво планують й надалі.

Олег Колесов, директор підприємства “АРТ-МЕТАЛ-ДЕКОР”:

– Плануємо ще збудувати фарбувальний цех. Це нанесення малюнку на метал, порошкове фарбування. Завжди не вистачає грошей. Але працюємо, і я думаю, гроші назбираємо. Також будемо просити допомоги у Фонду захисту інвалідів.

Через травму хребта пан Віктор довгий час перебував без роботи. Працевлаштуватися та опанувати нове ремесло чоловіку допомогли в міському центрі зайнятості. Із слюсаря він перепрофілювався в налагоджувальника устаткувань. І, схоже, не прогадав.

Віктор Лепко, налагоджувальник устаткувань:

– От я був на громадських роботах. Колектив сподобався, умови праці мені підійшли. Зараз купили нові станки і всі операції вони виконують. Бачили самі, що саме. Заробітна плата, в залежності від виготовлення, десь до 2 тисяч. Мене це влаштовує.

Завдяки співпраці Рівненського міського центру зайнятості з цим підприємством, за останні кілька років вдалося працевлаштувати шість безробітних інвалідів, троє осіб пройшли тут профнавчання для набуття додаткових умінь. Відтак, центр зайнятості підтримує та заохочує не лише безробітних людей з обмеженими можливостями, а й роботодавців.

Маргарита Луцик, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Рівненського міського центру зайнятості:

– Ми в свою чергу йдемо на зустріч “АРТ-МЕТАЛ-ДЕКОРу” і пропонуємо їм працевлаштувати з числа осіб, які перебувають у нас на обліку, шляхом надання дотацій із загальнодержавного Фонду соціального страхування України на випадок безробіття. Між роботодавцем і центром зайнятості заключається договір на працевлаштування таких осіб понад два роки. Перший рік ми їм відшкодовуємо витрати із заробітної плати і сплату єдиного внеску на цю заробітну плату.

Плідна співпраця міського центру занятості з роботодавцями щодо працевлаштування інвалідів триває. До прикладу, незабаром це підприємство розширюватиметься. Нова філія запрацює у Млинові і туди вже підшуковують нових працівників, які всупереч життєвим негараздам готові наполегливо та завзято працювати.

Сфера-ТВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*