290 осіб з інвалідністю працевлаштовані за допомогою служби зайнятості в Запорізькій області

290 осіб з інвалідністю працевлаштовані за допомогою служби зайнятості в Запорізькій області. запорізька область, працевлаштування, служба зайнятості, інвалід, інвалідність, person, computer, laptop, clothing, man, human face, people, office building, woman, smile. A group of people looking at a laptop

Інваліди як соціально та професійно найуразливіша категорія населення потребують особливого підходу у виборі професії, побудові професійної кар’єри, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, тому питання надання соціальних послуг людям з інвалідністю постійно знаходяться в центрі уваги Запорізької обласної служби зайнятості.

Фахівці центрів зайнятості Запорізької області всебічно допомагають вирішити питання працевлаштування цієї категорії населення. Обласним та базовими центрами зайнятості постійно проводяться «Дні відкритих дверей для громадян з інвалідністю», ярмарки та міні – ярмарки вакансій; семінари та зустрічі з роботодавцями; презентації професій та курсів навчання для осіб з інвалідністю. Особам з особливими потребами надаються індивідуальні консультації, спрямовані на підвищення поінформованості щодо їхнього соціального захисту та впевненості у власних силах. Усі ці заходи сприяють підвищенню конкурентоспроможності, адаптації інвалідів до умов ринку праці та професійної інтеграції у суспільство.

Директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповідає: «Кожній особі з інвалідністю на протязі перебування на обліку в центрі зайнятості забезпечується надання адресної допомоги щодо сприяння працевлаштуванню, враховуючи рівень медичної та трудової реабілітації, а також попит підприємств, установ та організацій області на робочу силу».

За п’ять місяців поточного року у Запорізькій області працевлаштовано 290 інвалідів, 134 громадянина даної категорії брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

У ситуації обмеженої кількості вакансій, фахівці центрів зайнятості орієнтують безробітних на самозайнятість. За січень-травень 2017 року 3 особи з інвалідністю отримали одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності. Це чудова можливість для шукачів роботи з вадами здоров’я реалізувати свій професійний потенціал та бути потрібними суспільству.

Професійне навчання інвалідів виступає однією із важливих складових стратегії надання рівних можливостей для їх працевлаштування. Протягом п’яти місяців 2017 року за направленням служби зайнятості області проходили професійне навчання 113 безробітних осіб з інвалідністю.

За 5 місяців 2017 року послугами центрів зайнятості Запорізької області скористались 47 демобілізованих учасників АТО, які мають інвалідність. З них за направленнями базових центрів зайнятості працевлаштовано 8 осіб, в тому числі 3-м виплачено допомогу по безробіттю для відкриття власної справи, ще 3 особи працевлаштовано після проходження професійного навчання.

Трудова діяльність для людини з інвалідністю є не тільки можливістю забезпечити своє існування, але й виступає як факт реалізації своїх здібностей. Фахівці Запорізької обласної служби зайнятості докладають максимум зусиль і підключають всі діючі важелі задля забезпечення громадян з інвалідністю зайнятістю.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи

Запорізький обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*