На Харківщині підбили підсумки пілотного проекту супроводу осіб з інвалідністю

1 19 40780 2. інвалідністю

  1 19 40780 1

У Харківському міському центрі зайнятості підбили підсумки пілотного проекту щодо супроводу осіб з інвалідністю після працевлаштування. Проект проходив апробацію на території Харківської області, за дорученням Міністра соціальної політики України Наталії Королевської та під керівництвом заступника голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Шурми. Цікаві напрацювання та проблемні питання обговорювали представники Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів України, Державного центру зайнятості, Харківської облдержадміністрації та роботодавців.

За словами директора Харківського обласного центру зайнятості Володимира Міненка, у Харківській області рівень працевлаштування інвалідів становить 60%, тоді як по Україні середній показник – 25%. Якщо в минулому році за період з 20 вересня по 1 грудня повторно звернулися до служби зайнятості 37 осіб, то за аналогічний період поточного року – 2 особи. При цьому, особи з інвалідністю, які були працевлаштовані у період проекту та яким було забезпечено соціальний супровід, продовжують працювати і не мають наміру звільнятись, що безперечно є позитивом. Позитивним моментом реалізації пілотного проекту є удвічі підвищена кількість направлених безробітних осіб з інвалідністю на професійне навчання за професіями, які користуються попитом на сучасному ринку праці. Так, якщо за період з 20 вересня по 1 грудня 2012 року за сприянням центрів зайнятості до професійного навчання залучені 76 осіб, то за два місяці проекту цього року – на 64% більше, а це 118 осіб. Всього за період впровадження пілотного проекту (з 20 вересня по 1 грудня 2013 року) працевлаштовані 160 осіб з інвалідністю, що на 12,5% більше, ніж у відповідний період 2012 року.

Головна мета проекту – підвищення якості працевлаштування осіб з інвалідністю та їх підтримка після працевлаштування.

«Так як питання тривалої та ефективної зайнятості осіб з інвалідністю досить актуальні для українського ринку праці, Державний центр зайнятості уважно слідкував за перебігом експерименту на Харківщині. І ті інструменти, які були отримані в ході реалізації проекту, потрібно щоденно використовувати на практиці і розповсюджувати надалі. Перші кроки в підтримці соціальними працівниками людей з інвалідністю в нових для них умовах праці, їх адаптації у трудовому колективі, вже зроблені», – зазначила начальник управління організації і надання соціальних послуг Державного центру зайнятості Олена Сташенко.

«В Європі соціальний супровід осіб з інвалідністю після працевлаштування триває не менше п’яти років, на Харківщині поки що на такий супровід відводиться рік. Цього періоду, на стадії експерименту, достатньо, щоб зрозуміти, чи можна позбутися тих бар’єрів (психологічних, економічних, соціальних), які заважають особі з інвалідністю повноцінно професійно реалізовуватись, – вважає директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Олена Захуцька. – Але наші напрацювання не мають бути догмою, бо це лише напрацювання. Робота з супроводу осіб з інвалідністю після працевлаштування триватиме й надалі. В процесі роботи обов’язково буде результат».

На підприємствах, які брали участь у проекті, у період з 20 вересня по 1 грудня забезпечено супровід для 47 працюючих осіб з інвалідністю, з яких 39 вже працювали до початку експерименту та 12 осіб були працевлаштовані саме у період його проведення. Безпосередньо у Харківському обласному центрі зайнятості працювало 32 особи з інвалідністю, 7 з яких було прийнято з початку проекту. Всім працюючим у службі зайнятості Харківщини особам з інвалідністю забезпечено соціальний супровід та наставництво.

«За результатами харківського експерименту обов’язково будуть вноситись пропозиції щодо внесення змін в нормативно-правову базу стосовно питань пенсійного забезпечення працюючих осіб з інвалідністю, датування робочих місць для осіб з інвалідністю та економічного зацікавлення роботодавців в працевлаштуванні осіб з інвалідністю», – підсумувала заступник директора Державного центру зайнятості Марина Аглоткова.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ

Харківський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*