Доступність послуг особам з обмеженими фізичними можливостями – пріоритет діяльності служби зайнятості

1 30 za-rabotoi. інвалідів

Сьогоднішня політика по відношенню до інвалідів значною мірою відображає загальні умови життя, а також соціальну та економічну політику у країні. Однак у відношенні до інвалідів склалося багато специфічних факторів, що впливають на умови їхнього життя. Недосвідченість, зневага оточуючих, зневіра – це ті соціальні фактори, що заважають інвалідам почувати себе повноцінними членами суспільства. В умовах економічної нестабільності, кризового стану практично всіх складових гуманітарної сфери інваліди виявилися найбільш незахищеною категорією населення.

Одеською обласною службою зайнятості спільно з державними установами та громадськими організаціями проводиться робота для забезпечення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, в т.ч. дітей-інвалідів. Створюються сприятливі умови для отримання різнобічної інформації, доступності до неї з метою підвищення рівня зайнятості.

Держава гарантує інвалідам здобуття освіти на рівні, що відповідає їх здібностям та можливостям. Професійна підготовка або перепідготовка інвалідів здійснюється з урахуванням медичних показань і протипоказань до трудової діяльності. Вибір форм і методів професійної підготовки проводиться згідно з висновками медико-соціальної експертизи.

Сприяння зайнятості інвалідів здійснюється також шляхом профінформування, профконсультацій та залучення до групових та масових профорієнтаційних заходів: днів відкритих дверей, ярмарок професій та кар’єри, презентацій професій, презентацій навчальних закладів та курсів навчання, семінарів за різноманітною тематикою тощо.

З метою удосконалення інформаційного забезпечення клієнтів служби зайнятості з даного напряму, в центрах зайнятості створені інформаційні куточки.

Надаються послуги щодо визначення схильності до видів діяльності, надається інформація щодо актуальних професій, рекомендації щодо вибору майбутньої професії.

Так, з початку року до профорієнтаційних послуг Одеською службою зайнятості охоплено 0,9 тис. інвалідів, яким надано 1,6 тис. профорієнтаційних послуг.

Для зазначеної категорії проведено 155 спеціалізованих семінарів.

Як результат, за сприяння служби зайнятості кожна третя особа працевлаштована, понад 50 отримали допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи.

Також, для безробітних інвалідів в Одеському міському центрі зайнятості працює клуб «Сходинки життя». Протягом п.р. проведено 8 засідань клубу для 107 учасників.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ

Одеський ОЦЗ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*