В Ужгороді обговорили працевлаштування людей з інвалідністю

1 17 1 421582 2. інвалідністю, інвалідів

  1 17 1 421582 1В Ужгородському міському центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Актуальні проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю». Участь у круглому столі взяли представники центру зайнятості, профільних управлінь, підприємств та організацій, які працевлаштовують осіб з інвалідністю.

За інформацією Сергія Олексіюка, директора Ужгородського центру зайнятості станом на 1 листопада цього року до центру зайнятості від 11 підприємств було подано 42 вакансії для працевлаштування осіб з обмеженими можливостями. Шукають таких спеціалістів як: швачка, прибиральник службових приміщень, електромеханік, обмотувальник елементів електричних машин, технік-гідролог, столяр та інші. «На сьогодні в Ужгороді статус безробітного має 41 особа з інвалідність, з них 14 жінок, 9 – з числа молоді. За професійним складом 75% інвалідів мають неповну вищу або повну вищу освіту,- каже Сергій Олексіюк. – Тому значну увагу спеціалісти центру зайнятості приділяють професійній орієнтації, надаючи інформацію про можливості навчання, підвищення кваліфікації, перенавчання, отримання ваучера». Так, протягом цього року профорієнтаційні послуги отримали 93 безробітних, працевлаштовано 22 особи, одна людина відкрила власну справу (з осіб з інвалідністю).

Присутні на круглому столі представники підприємств Ужгорода розповіли, як у них проходить працевлаштування осіб з інвалідністю. Зокрема на ПАТ «Закарпаттяобленерго» щомісяця першого числа відкривається вакансія контролера енергозбуту, що передбачає працевлаштування осіб з 2-ою, 3-ьою групами інвалідності. На сьогодні на підприємстві працевлаштовано 116 інвалідів.

За словами Ганни Сухар, начальника управління Пенсійного фонду України у м.Ужгород, 1347 ужгородських інвалідів-пенсіонерів працює. Всього пенсіонерів-інвалідів на обліку стоїть 2884 особи. Всіх ужгородських пенсіонерів – 27300, середній розмір пенсії становить 1570,00 грн. 9044 ужгородських пенсіонерів працюють, з них по віку – 7160.

Серед інвалідів є 35 дітей до 18 років, 2 нардепів, 36 держслужбовців, 138 інвалідів війни.

Як розповіла Ганна Сухар, згідно із законодавством інваліди не можуть оформити пенсію без трудового стажу. Зокрема для інвалідів 1-ої групи до 25 років треба мати 1 рік стажу, від 26 до 28 – 2 роки, від 32-34 – 4 роки, інакше бо пенсія не буде нарахована.

Є в Ужгороді підприємства, де інваліди становлять більше 50% робітників, таких установ шість. Ще два підприємства мають 50% інвалідів.

У рамках круглого столу відбулася виставка малюнків вихованців Ужгородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів ( навчаються діти з вадами слуху).

Ужгородський прес-клуб +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*