Служба зайнятості на захисті прав інвалідів

1 13 3 300 400 441819001431414931 2. обмеженими фізичними можливостями, інвалідністю

1 13 3 300 400 441819001431414931 1З нагоди Міжнародного дня боротьби за права інвалідів фахівцями Ірпінського міського центру зайнятості організовано та проведено профінформаційний семінар «Служба зайнятості особам з особливими потребами». Працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці є гострою проблемою сьогодення. Для її подолання необхідне поєднання зусиль громадськості, роботодавців та служби зайнятості.

До участі у заході запрошені соціальні партнери, громадські організації, які працюють із особами з обмеженими фізичними можливостями, представники Фонду інвалідів та МСЕК, місцевого самоврядування, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ірпінської міської ради, пенсійних фондів м. Ірпінь та м. Буча, представники управління праці та соціального захисту населення Ірпінської та Бучанської міських рад та особи з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» інваліди віднесені до категорії громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванні. Особи інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися в суспільство. Державою забезпечено створення правових, соціально – економічних, організаційних умов та здійснення заходів щодо професійної реабілітації до них відносяться і заходи із забезпечення зайнятості, експертизи професійних здібностей, профорієнтації та професійної підготовки, раціонального працевлаштування.

Під час заходу присутні ознайомились зі станом ринку праці, перспективами зайнятості осіб з інвалідністю, з додатковими гарантіями працевлаштування та соціальними послугами, які надає служба зайнятості особам з інвалідністю. Учасники заходу отримали відповіді на питання щодо реєстрації та призначення допомоги по безробіттю особам з інвалідністю, можливості взяти участь в оплачуваних громадських та інших тимчасових роботах, можливості професійного навчання за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, організації власної справи за сприянням служби зайнятості, порядку отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, тощо.

Київська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*