Підприємствам інвалідів допоможе держава

1 13 5 woman-in-wheelchair 2. інвалідів

У Запоріжжі відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій інвалідів області, під час якого обговорювали питання, чи потрібно надати їм дозвіл на право користування пільгами з оподаткування.

Директор департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан розповів про діяльність цих підприємств, наголосивши на соціальній важливості їхньої роботи.

Так, підприємство «Бердянське УВП УТОС» спеціалізується на виготовленні швейних виробів (постільна білизна, робочий одяг, подушки, матраци), електрошнурів живлення для побутових електроприладів. Крім виробничої сфери, підприємство утримує соціальні структури: клуб, гуртожиток, медпункт і бібліотеку для сліпих, яка забезпечує інвалідів озвученою літературою. Задля додаткового доходу та вирішення соціальних питань колективу на підприємстві відкрили власний магазин.

А основна діяльність підприємства «Злагода» Всеукраїнської організації інвалідів «Спілка організацій інвалідів України» — виробництво спіднього, робочого та верхнього одягу, а також форми для медичного персоналу. Освоєно виробництво матраців, ковдр і подушок. Підприємство надає послуги з термодруку й комп’ютерної вишивки. Як виробник швейних виробів «Злагода» бере активну участь у забезпеченні бійців усіх ланок Української гвардії предметами одягу і спецзахисту, допомагає волонтерським організаціям.

«Неон» УТОГ спеціалізується на виробництві та реалізації трансформаторів. Підприємство виконує роботи промислового спрямування (ремонт двигунів, медобладнання) й утримує соціальні структури: гуртожиток, їдальню, медпункт. «Неон» має власний магазин з продажу предметів споживання та стоматологічний кабінет.

Як бачимо, в ці складні економічні часи люди з особливими потребами не опускають рук. Вони працюють, допомагаючи таким, як вони самі, та державі. Тому Ігор Мещан наголошує на необхідності створення для них нових робочих місць. Тож члени комісії дійшли висновку, що роботу цих підприємств слід обов’язково підтримати. А отже, усім їм надали дозвіл на право користування пільгами з оподаткування.

Євген Логанов

«Урядовий кур’єр»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*