Адаптація на ринку праці: як на Світловодщині працевлаштовуються особи з інвалідністю

Адаптація на ринку праці: як на Світловодщині працевлаштовуються особи з інвалідністю. світловодщина, безробітний, працевлаштування, центр зайнятості, інвалідність

Служба зайнятості організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян з інвалідністю, що сприяє підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці та поверненню до трудової діяльності.

Мешканка Світловодщини Лариса Іванівна має третю групу інвалідності і, втративши роботу, по допомогу у пошуку нового робочого місця звернулась до Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. На останньому місці роботи жінка працювала верстатником ребросклеювального верстата. Відповідно до рекомендацій лікарів, пані Ларисі протипоказана тяжка фізична праця, перегрівання та переохолодження. Щоб ефективно спланувати її подальшу професійну кар’єру, необхідно було враховувати фізичні можливості жінки та весь професійний досвід. Свого часу, Лариса Іванівна працювала швачкою, тож жінці було рекомендовано звернути увагу на вакансію у ПАТ Кременчуцька виробничо-торгівельна фірма «Кремтекс», діяльність якого здійснюється у м. Кременчук. Лариса Іванівна не вагаючись відвідала роботодавця і, після успішного проходження співбесіди та медогляду, отримала направлення на роботу. Умови праці відповідали висновкам МСЕК та її реабілітаційній картці, що дало можливість Ларисі Іванівні без перешкод працевлаштуватись.

Інша світловодчанка Олена В’ячеславівна, соціальний педагог за освітою, також звернулася до міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості по допомогу у працевлаштуванні. Згідно висновку МСЕК, жінці протипоказані значні фізичні навантаження та тривала хода. При підборі вакансії, яка б відповідала її реабілітаційній картці, кар’єрний радник запропонував пані Олені працевлаштуватись асистентом вихователя дошкільного навчального закладу у Світловодську, на що жінка погодилась. Сьогодні колишня безробітна із задоволенням працює, адже кожного дня вона має можливість спілкуватись з малечею, яка надихає та заряджає жінку позитивом.

Таким чином, незважаючи на складнощі, що виникають на ринку праці, фахівці Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, зокрема кар’єрні радники, завжди допоможуть підвищити конкурентоспроможність осіб, які мають інвалідність з метою їх швидкого та якісного працевлаштування.

Юлія Бруслик, фахівець з питань зайнятості І-ї категорії відділу організації працевлаштування населення Світловодської міськрайонної філії

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*