Інвалідність працевлаштуванню не завада

Інвалідність працевлаштуванню не завада. луганська область, адаптація, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність, person, sitting, laptop, computer, clothing, working, people, older. A group of people sitting at a table using a laptop computer

Усі центри зайнятості Луганської області мають власну напрацьовану базу допомоги громадянам з інвалідністю, які звернулись у пошуках роботи. Зокрема, протягом першого півріччя цього року до служби зайнятості звернулися понад 460 таких громадян і більш як 170 з них були працевлаштовані. Серед таких працівників чимало висококваліфікованих професіоналів: юристів, економістів, інженерів, спеціалістів державної служби та ІТ.

“Служба зайнятості Луганської області знає чимало успішних прикладів працевлаштування та соціальної адаптації людей з інвалідністю, — розповідає директор обласного центру зайнятості Сергій Болотський. — На своє перше робоче місце була працевлаштована випускниця Донецького національного університету. У листопаді 2017 року молода жінка звернулася до Лисичанського міського центру зайнятості у пошуках роботи”. Оскільки на момент звернення підібрати роботу їй не змогли, то призначили допомогу по безробіттю. У лютому 2018-го дівчині запропонували вакансію “архіваріуса” в ПАТ “Державний ощадний банк України”, за якою вона була працевлаштована, розповів Сергій Болотський. І додав: “У червні 2018 року на підприємство “ТОВ Сєверодонецький А-Пласт” працевлаштували кур’єром чоловіка з III групою інвалідності. Він самотужки шукав роботу з 2013 року, але безрезультатно. Служба зайнятості допомогла чоловіку офіційно працевлаштуватись”.

Для максимального закріплення людини з інвалідністю на робочому місці служба зайнятості здійснює індивідуальний супровід протягом року. Він включає періодичне спілкування з працевлаштованим у телефонному режимі, виявлення ступеня задоволеності роботою, адаптацією, намірами щодо продовження трудової діяльності, а також своєчасне надання психологічної, соціальної та юридичної підтримки. Протягом I півріччя 2018 року індивідуальний супровід надавався 143 особам.

Павло Воронцов

Луганська область

„Голос України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*