Йому 25 Він мріє працювати кухарем, але не може влаштуватися на роботу через інвалідність. undefined
Мріє працювати кухарем, але не може влаштуватися на роботу через інвалідність. 25-річний Петро Вибивайло зі Сміли від народження має порушення слуху. Що говорять співрозмовники – читає по губах. Нині хлопець стажується в одному зі смілянських суші-барів й сподівається, що невдовзі працюватиме за фахом, інформує Суспільне.
Одягає робоче кімоно й починає готувати роли. Так розпочинається третій день стажування Петра Вибивайла в закладі японської кухні. Тут професію сушиста хлопець опановує з нуля.
“Вдома один раз готовив. Просто взяв набір для суші і пробував. У мене не вийшло. Я подумав, що не моє це. Тут мені показали як правильно робити суші”.
Як правильно формувати роли Петра навчає власник закладу Юрій Мусієнко: Тепер ми нарізаємо, для цього нам треба визначити середину”.
Йому 25 Він мріє працювати кухарем, але не може влаштуватися на роботу через інвалідність. undefined
Чоловік каже, що раніше у його суші-барі люди з інвалідністю не працювали: “Це трошки складніше, ніж зазвичай, але трошки зусиль і я думаю, що матимемо хорошого кухаря”.
Для хлопця це не перша спроба влаштуватися на посаду кухаря у місцеві заклади харчування: “У мене все виходило. Мене ставили як кухаря-робітника – чистити картоплю, розбирати м’ясо, рибо. Я бачив як готується страва, але мені не давали це робити, бо боялися, що я зіпсую блюдо”.
За допомогою у пошуку роботи Петро звернувся до Смілянського центру зайнятості: “Мені пропонували роботу в різних закладах, але мені відмовляли. Через те, що я погано чую. Я казав, що я все розумію. Але мені дуже треба робота. Я готовий на все, що завгодно. Просто дайте мені шанс”.
Фахівчиня Смілянського центру зайнятості Надія Кондратенко: “Він працював на різних роботах. І вантажником, і підсобником”.
А ще, додає Петро, працював двірником: “Трохи уважали, трохи недолюблювали. Але я все одно старався якось виконувати свою роботу. Не бувало такого, що я просто відмовлявся”.
Йому 25 Він мріє працювати кухарем, але не може влаштуватися на роботу через інвалідність. undefined
“Підшукати роботу за фахом для людей з інвалідністю непросто”, – розповідає директорка Смілянського центру зайнятості Тетяна Сумська. Каже, що цьогоріч із сорока шести людей із порушенням здоров’я роботу знайшли для двадцяти шістьох.
“Для таких людей на підприємстві роботодавець повинен підготувати робоче місце. А це звичайно ідуть затрати. Петра взяли на стажування завдяки його наполегливості”, – додає директорка.
“Він багато дуже звертався до роботодавців у Смілі, ми уже, бачачи наскільки він активно хоче знайти роботу і як він бажає це, і як він сумлінно шукає, ми постаралися йому знайти”.
Чи візьмуть Петра Вибивайла на роботу сушистом визначать за результатами стажування.
Власник закладу японської кухні Юрій Мусієнко:
“Як кожен кухар-початківець на новому робочому місці він переживає, але в свою чергу він дуже старається. Йому подобається. Тому на даний момент якихось зауважень чи претензій немає. Працюємо”.
Ольга Гуржій, Ніна Волощук