Майже 700 вакансій для людей з інвалідністю було зареєстровано в Миколаївській обласній службі зайнятості з початку року

Майже 700 вакансій для людей з інвалідністю було зареєстровано в Миколаївській обласній службі зайнятості з початку року. миколаївська область, безробітний, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність

Майже 700 вакансій для людей з інвалідністю було зареєстровано в Миколаївській обласній службі зайнятості з початку року. миколаївська область, безробітний, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність

Протягом січня-травня 2020 року 1009 зареєстрованих безробітних осіб з інвалідністю скористалися послугами Миколаївської обласної служби зайнятості, що на 4% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За сприянням служби зайнятості працевлаштовано 126 осіб, які мають інвалідність, з них 14 – ще до набуття статусу безробітного. Рівень працевлаштування цієї категорії громадян в умовах карантину зменшився майже на 4% порівняно з січнем-травнем 2019 року і склав 11%. Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

Посади, на які були працевлаштовані безробітні, досить різноманітні: від водія автотранспортних засобів, слюсаря-ремонтника, кухаря, тракториста-машиніста с/г виробництва, лицювальника-плиточника, рибовода, ремонтувальника площинних спортивних споруд до оброблювача інформаційного матеріалу, оброблювача коньячних спиртів та коньяків, сестри медичної, механіка, менеджера з постачання, інженера та ін.

Всього з початку року база даних інформаційно-аналітичної системи служби зайнятості налічувала 676 вакансій по Миколаївській області для осіб з інвалідністю, що майже на 11% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

«Більшість наших клієнтів з інвалідністю тривалий час хворіють, через що втрачають професійну кваліфікацію, яка б відповідала потребам ринку праці. Тому передумовою гарантій зайнятості для цієї категорії громадян є здобуття професії, що відповідає їхнім потребам та можливостям», – зазначив Дмитро Оборонько.

Так, за направленням служби зайнятості протягом 5 місяців поточного року навчалися 40 осіб з інвалідністю, 36 із них вже працевлаштовані.

Безробітні підвищували кваліфікацію та проходили стажування за програмами: «Сучасні технології бухгалтерського обліку та міжнародні стандарти фінансової звітності», «Практичний вебдизайн, проєктування, створення та супроводження вебвузла», «Організація роботи щодо улаштування та ремонту бетонних підлог», «Основні операції технічного обслуговування сільськогосподарської техніки при підготовці до весняно-польових робіт», «Сучасні технології догляду за посівами» та іншими програмами.

Крім того, у центрах зайнятості області людям з особливими потребами надається повний комплекс профорієнтаційних послуг, зокрема з використанням профдіагностичного обстеження та професійного відбору. За січень-травень 2020 року 919 осіб з інвалідністю отримали такі послуги.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ

Миколаївський регіональний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*