„Мінсоцполітики має здійснювати цільову підтримку людей з інвалідністю для розвитку ними власної справи”,– Оксана Жолнович

„Мінсоцполітики має здійснювати цільову підтримку людей з інвалідністю для розвитку ними власної справи”,– Оксана Жолнович. форум відкритий простір, працевлаштування, підтримка, соціальне підприємництво, інвалідність, person, sitting, laptop, computer, clothing, working, people, older. A group of people sitting at a table using a laptop computer

Проблеми працевлаштування та соціального підприємництва обговорили на першому Форумі до Міжнародного дня людей з інвалідністю “Відкритий простір”, організованого Міністерством соціальної політики України та Радою Європи.

“Політика держави відносно людей з інвалідністю завжди полягала у виплатах, які ніде в світі не є високими. У європейських країнах роблять все, щоб ці люди самостійно могли себе забезпечити. Будьмо відвертими: 4% квота не діє, бо це примус, а не стимул, коли люди зацікавлені розвивати соціальне підприємництво. Підготовлено зміни до законодавства, які дозволять надавати цільову підтримку людям з інвалідністю для розвитку ними власної справи ”, – каже Оксана Жолнович, радник Міністра соціальної політики.

Юлія Ресенчук, Президентка Благодійного фонду «АІК» та організаторка проекту “Be QA today” каже, що для успішного працевлаштування людей з інвалідністю головне – освіта, де можна здобути знання і навички спілкування.

“Дистанційна форма навчання не дає soft skills, а нам потрібно розвивати емоційний інтелект. За 3 місяці нашого навчання люди з інвалідністю працюють у IT компаніях, junior тестери отримують по 700 доларів. Один з наших учасників сьогодні працює продуктовим менеджером у компанії Ciklum, нещодавно він мав перше відрядження у Британію, що кардинально змінило його життя”,– каже Юлія Ресенчук.

Ольга Бойко, фахівець з корпоративної соціальної відповідальності ТОВ „АШАН Україна Гіпермаркет” каже, що люди з інвалідністю успішно працюють у них вже 11 років.

“З нами вже 11 років працюють 20 осіб з вадами слуху, бо ми, як європейська компанія, забезпечуємо рівні можливості для всіх співробітників. Згодом ми зробили неможливе і працевлаштували людей з ДЦП та синдромом Дауна, вони працюють на касі, нарізають та фасують хліб, архівують документи – дуже якісно виконують свою роботу. Екскурсії таких людей ще з шкільного віку на виробництво підвищують їхні шанси на працевлаштування та адаптують колектив для спілкування з ними”, – каже Ольга Бойко.

Довідково:

Форум “Відкритий простір” акцентований на 4 тематичних темах, зокрема: “Доступність та соціальні послуги”, “Працевлаштування та соціальне підприємництво”, “Освіта, культура та спорт”, “Охорона здоров’я та реабілітація”. Форум об’єднав понад 200 учасників, зокрема, людей з інвалідністю, з вадами зору та слуху, та два десятки спікерів, серед яких – міжнародні експерти Ради Європи, представники профільних міністерств, громадських організацій та наукових установ.

Переглянути трансляцію: https://cutt.ly/2e9nLg7

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*