Модернізовані підходи служби зайнятості Дніпропетровщини до працевлаштування своїх клієнтів

Обслуговуючи клієнтів, які є вразливими на ринку праці, за підходом кейс-менеджмент служба зайнятості допомагає не лише знайти роботу, а й подолати певні соціальні та психологічні бар’єри і перешкоди на шляху до працевлаштування. Як приклад, Дмитро – інвалід ІІ групи, який має дитину до 6 років. Саме фахівці служби зайнятості допомогли чоловікові розставити свої особисті пріоритети та більш впевнено триматися на співбесідах з роботодавцями, повірити у власні сили і, нарешті, отримати бажану роботу

В умовах модернізації та розвитку служба зайнятості запроваджує нові клієнтоцентровані підходи до обслуговування безробітних. Метою таких заходів є спрямування шукачів роботи до активної зайнятості.

Так, нещодавно було впроваджено профілювання зареєстрованих безробітних. Профілювання являє собою систему оцінки потенціалу працевлаштування та мотивації до праці особи, що проводиться на підставі анкетування з урахуванням індивідуальних характеристик безробітного.

Також одним із важливих та ефективних нововведень у роботі служби зайнятості є обслуговування клієнтів, які є вразливими на ринку праці, за підходом кейс-менеджмент. Цей підхід передбачає ряд заходів, які сприяють у розв’язанні особистих та сімейних проблем безробітної особи, що постають бар’єрами для її працевлаштування. Таким чином, служба зайнятості виступає координатором, допомагаючи усунути, разом із соціальними партнерами, перешкоди до працевлаштування.

Яскравим прикладом реалізації підходу кейс-менеджмент є сприяння працевлаштуванню Дмитру, інваліду ІІ групи, який має дитину до 6 років. Останнім часом чоловік працював на шахті, але за станом здоров’я довелося звільнитися. Дружина також не має можливості працювати. Перед Дмитром постало важливе питання, як знайти роботу, яка доступна за станом здоров’я та буде приносити стабільний дохід. З метою пошуку роботи він звернувся до Павлоградського міськрайонного центру зайнятості та отримав статус безробітного.

Провівши профілювання безробітного, з Дмитром було підписано договір про надання соціальних послуг за підходом кейс-менеджмент. Чоловік мав середній рівень потенціалу та високу мотивацію до працевлаштування. Разом з безробітним було розроблено індивідуальну програму та шляхи подальшого його працевлаштування. Він отримав профконсультацію, взяв участь у семінарах центру зайнятості. Під час роботи були виявлені деякі психологічні бар’єри щодо працевлаштування, які згодом вдалося подолати завдяки профконсультаціям. Також для надання Дмитру психологічної підтримки були залучені фахівці Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Рекомендації та психологічна підтримка, задіяних у роботі з клієнтом фахівців, допомогли чоловікові розставити свої особисті пріоритети та більш впевнено триматися на співбесідах з роботодавцями, повірити у власні сили. Результат роботи – працевлаштування Дмитра, за направленням Павлоградського міськрайонного центру зайнятості, до Західно-Донбаського ліцею на вакантну посаду «сторож».

Таким чином, кейс-менеджмент має низку переваг, що полягають у допомозі в пошуку внутрішніх ресурсів, подоланні труднощів, підтримці клієнтів служби зайнятості, які є найбільш уразливими та потребують особливої уваги і допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*