На Кіровоградщині жінка з інвалідністю стала працівником однієї з топових агрокомпаній України

На Кіровоградщині жінка з інвалідністю стала працівником однієї з топових агрокомпаній України. кіровоградщина, працевлаштування, підприємство, центр зайнятості, інвалідність

На Кіровоградщині жінка з інвалідністю стала працівником однієї з топових агрокомпаній України. кіровоградщина, працевлаштування, підприємство, центр зайнятості, інвалідність

Забезпечення трудової діяльності людей з інвалідністю є важливою соціальною функцією держави. У вирішенні цього завдання беруть участь не тільки відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, але й усі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності.

Наталя Баженова тривалий час проживає в маленькому селі Рядове Петрівського району. Після закінчення школи навчалася у Маріупольському професійному ліцеї сфери послуг і торгівлі № 60, де опанувала професію «Кондитер». За здобутою професією попрацювати довелося недовго, адже підприємство припинило свою діяльність. Після звільнення жінці довелося працювати і листоношою, і контролером лісозаготівельного господарства, і прядильником, і апаратником оброблення зерна. Останнє місце роботи жінки – дояр на одному з сільськогосподарських підприємств району, де вона попрацювала більше двох років.

«Щоденно вставала о четвертій годині ранку. На той час, вручну треба було подоїти всіх корів, гній покидати, дати їсти худобі – і так три рази на день. Тяжка праця та чимале навантаження призвели до погіршенням стану здоров‘я. Як наслідок, довелося звільнитися з роботи, яку вже начебто й полюбила», – говорить жінка.

Враховуючи непохитне бажання жінки працювати, Наталя шукала роботу не тільки за місцем проживання, а й у Дніпропетровській області, що межує з Петрівським районом. Після декількох місяців безуспішних самостійних пошуків роботи, Наталя звернулась до Петрівської районної філії обласного центру зайнятості.

Під час перебування на обліку Наталя відвідувала семінари з техніки пошуку роботи, їй було надано професійну консультацію без застосування психодіагностичного тестування. Особистий консультант провела бесіду з безробітною і, проаналізувавши наявні вакансії, запропонувала їй посаду прибиральника виробничих приміщень в ТОВ «Оптімус Агро Трейд», що відповідає рекомендаціям індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

Група компаній «Оптімус Агро» – понад 20 років спеціалізується на переробці насіння соняшнику і зберіганні с/г культур на українському аграрному ринку. «Оптімус Агро» – є одним із найбільших українських лідерів з виробництва соняшникової олії та шроту. На сьогодні ГК «Оптімус Агро» входить в ТОП-5 виробників нерафінованої соняшникової олії і шроту, а також у ТОП-10 компаній за елеваторними потужностями в Україні.

Під час співбесіди з роботодавцем щодо можливості працевлаштування, пані Наталя виявила бажання відвідати підприємство. Ознайомившись з умовами праці безпосередньо на місці та узгодивши графік роботи, жінка погодилась на працевлаштування, тому фахівець районної філії обласного центру зайнятості видала направлення на роботу.

Сьогодні робота, яку виконує Наталя, їй подобається, адже вона щоденно бачить результати своєї справи, а ще робота приносить їй задоволення та регулярне спілкування з людьми.

Марина Гавеля, провідний фахівець з питань зайнятості Петрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*