Наскільки реально нині працевлаштуватися інваліду (ВІДЕО)

Наскільки реально нині працевлаштуватися інваліду (ВІДЕО). хмельницька область, працевлаштування, центр зайнятості, інвалід, інвалідність, indoor, computer, person, clothing, laptop, table, office building, desk. A person sitting at a table using a laptop

Хмельницька область. Милість підприємця чи законне право. Наш наступний сюжет про працевлаштування людей з обмеженими можливостями. Вони можуть працювати майже на всіх підприємствах, однак їх не надто поспішають брати роботу. Це при тому, що за законом кожна установа чи організація зобов’язана надати інвалідам 4% робочих місць від загального обсягу працюючих. Про реалії обласного ринку праці для інвалідів – далі у сюжеті.

Одразу і не скажеш, що ця жінка – інвалід. Через складний перелом ноги Пані Алла рік пробула на лікарняному ліжку. Після чого отримала ІІІ групу інвалідності. Після реабілітації почала шукати роботу через центр зайнятості. Бо вдома двоє дітей. Та й жити на одну пенсію нереально.

Алла Хлівецька – інвалід ІІІ групи
– Вони мені запропонували працювати в комунхозі. Потім ще якась була вакансія бухгалтера. Я кажу, дівчата, ви ж знаєте, що я не піду. Бо добиратися далеко і ще діти вдома маленькі. Це треба їхати рано і приїжати пізно. То не для мене було.

Однак стати до праці пані Аллі таки вдалося. Коли у Пільний ОлЕсинець зайшла аграрна фірма. Тоді на роботу взяли шістнадцятьох людей. Знайшлося місце і пані Аллі. Так на бухгалтерській посаді вона працює вже кілька років.

Володимир Куліш – керівник аграрної фірми в Городецькому районі
– Роботу свою вона виконує вчасно…відповідальна людина. Хороша як працівник і спеціаліст. Претензій до неї немає ніяких.

Окрім того, що агрофірма дала можливість Пані Аллі себе реалізувати, ще й отримала вигоду. Так як люди з обмеженими можливостями – категорія квотна, то при їх офіційному працевлаштуванні роботодавець отримує бонус від держави – замість 22 % єдиного соціального внеску сплачує лише 4. Щоправда, при умові, якщо серед усіх зареєстрованих працівників – 4 % це інваліди. Інакше підприємство сплачуватиме штрафи.

Сергій Черешня – директор Хмельницького обласного центру зайнятості
– Роботодавці частенько запитують інвалідів. Це пов’язано з тим, що деякі роботодавці не хочуть сплачувати штрафні санкції за не працевлаштування інвалідів. За рік вони сплачують повністю заробітну плату у фонд інвалідів. Шукають, підбирають, питають. Але, на жаль, не всіх можна працевлаштувати».

Наразі у центрах зайнятості області на обліку перебуває понад півтори тисячі осіб з інвалідністю. З початку року працевлаштувати вдалося лише півтори сотні. Показник не високий. Як пояснюють у обласному відомстві, все тому, що робота яку пропонують підприємці не завжди відповідає програмам реабілітації.

Титри: Сергій Черешня – директор Хмельницького обласного центру зайнятості
– По програмі реабілітації можна визначити для людини, яка їй робота підходить. Не можна піднімати вантажі, чи потрібна сидяча робота, чи навпаки стояча. Вже відповідно до цієї програми і визначається підходяща робота для цієї людини».

Та попри все, знайти роботу все ж реально. Як варіант, опанувати нову професію. Близько сотні безробітних інвалідів краю вже стали трактористами, водіями та овочівниками. А п’ятеро взагалі започаткували власну справу. Головне, бажання.

«Поділля-Центр»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*