Не дати людям відчути себе на самоті

Не дати людям відчути себе на самоті. донеччина, грант, переселенец, інвалід, інвалідність, indoor, person, clothing, book, desk. A woman sitting at a desk

Не дати людям відчути себе на самоті. донеччина, грант, переселенец, інвалід, інвалідністьДонеччина долучилася до міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної фізичної реабілітації».

Спільний проект USAID і Національної асамблеї інвалідів України спрямований на підтримку зайнятості та працевлаштування переселенців з інвалідністю, надання реабілітаційних послуг особам з порушенням опорно-рухового апарату через їх участь у таборах активної реабілітації. Окрім переселенців з інвалідністю, учасниками проекту можуть бути ветерани АТО, які зазнали поранень, а також мешканці з інвалідністю тих населених пунктів, що межують з окупованою територією.

У нашому регіоні проект реалізується за сприяння Донецького обласної організації інвалідів. Як зазначила її керівник Надія Паламарчук, зібрані близько 700 анкет переселенців з інвалідністю, які мешкають у Краматорську, Покровську, Торецьку, Костянтинівці, Дружківці тощо.

«Проект розрахований не тільки на надання фінансової підтримки для закупівлі обладнання й облаштування робочого місця, але й на проведення навчання та тренінгів. Упродовж цього часу близько 400 переселенців пройшли курси й набули нових професій: масажиста, майстра манікюру, комп’ютерної грамотності, перукаря, швачки тощо, — розповідає Надія Степанівна. — Тримісячне навчання проходить за місцем проживання людей з інвалідністю. Ми знаходимо навчальний заклад, готовий проводити заняття, і направляємо до нього тих, хто бажає опанувати нову професію, а донори компенсують витрати. Завдяки такій новій формі ми допомогли працевлаштуватися або відкрити власну справу 150 людям з інвалідністю. Кожного місяця роботою забезпечується певна кількість людей з особливими потребами, які беруть участь у міжнародному проекті. Переселенці з вадами здоров’я стали перукарями, майстрами манікюру, фотографами. Скориставшись грантовою підтримкою (а на відкриття власної справи надається сума до 1 тисячі доларів), один чоловік з інвалідністю став бджолярем, інший почав ліпити домашні пельмені та здавати їх на реалізацію. У селищному магазині відкрився пункт копіювання. Майстриня почала шити унікальні іграшки.

Видача грантів триватиме й надалі – до 1 липня 2017 року. Завдяки підтримці донорів власну справу розпочне жінка, яка планує вишивати футболки за індивідуальними замовленнями. Інша жінка з інвалідністю відкриє «Чистий дім», і за допомогою сучасної побутової техніки буде прибирати офісні приміщення чи приватне житло.

«Американські партнери високо оцінили діяльність та активність нашої організації,- зазначає Надія Паламарчук. – Улітку поточного року будуть вирішувати, чи продовжувати їм цей проект надалі, чи насправді він є корисним для людей з інвалідністю».

Обласна організація інвалідів, на базі якої працює підприємство інвалідів «Злагода» в Краматорську, також отримала гранти, і це дозволило створити нові робочі місця. Тут відкрився масажний кабінет, корисним для роботи обладнанням поповнилася швейна майстерня. Для створення газети «Берег надії» також закуплене необхідне обладнання. Вдалося облаштувати Центр з видачі протезів молочної залози. Самі протези, нижня білизна та купальники жінкам з інвалідністю видаються безкоштовно. У рамках гранту були придбані меблі для окремого кабінету, де розмістили Центр, а також спеціальний тренажер для реабілітації тієї руки, що відчуває незручності через новий стан жінки з протезом.

У приміщенні, наданому інвалідам багато років тому, є можливість створити робочі місця різного напрямку для людей з обмеженими можливостями. Тут розташували перукарню із робочими місцями для майстрів з манікюру та педікюру. Люди з інвалідністю, які вимушено переїхали до Краматорська, не відчувають себе покинутими, вони мають роботу, а отже — і кошти для життя на новому місці.

Мешканка Краматорська Марина Капустіна у своїй майстерні навчає кожного бажаючого шити. За грантові кошти сюди привезли декілька швейних машинок, тому можна розширювати свою справу. Жінки з обмеженими можливостями, більшість із яких — переселенки, прийшли до майстерні, не маючи досвіду швачок. Проходячи навчання, вони можуть працювати та виконувати замовлення. Тут шиють навіть костюми для сценічних виступів, серед замовників – сусідній Палац культури ім. Бикова.

Олена приїхала до Краматорська з Красногорівки разом із сином дошкільного віку ще восени 2014 року. У себе вдома вона працювала менеджером по роботі з клієнтами фірми з оптових продаж електротехніки. Знайти роботу в Краматорську жінці не вдалося. Але завдяки гранту вона змогла займатися власною справою. Спочатку Олена отримала грант від МОМ, купила звичайну швейну машинку й розпочала шити постільну білизну. Через «сарафанне радіо» в неї з’явилися клієнти. До Марини в майстерню вона прийшла, щоб навчитися якісно шити не лише постільну білизну. «Головне – мати бажання опанувати швацьку справу, тоді все вийде. І не опускати руки через невдачі», — говорить Олена. У неї все виходить, майстриня може впоратися навіть зі складними костюмами. Переселенка планує подати заявку на участь у міжнародному проекті від USAID, щоб купити промислову швейну машинку та всерйоз займатися власною справою.

«Грантова допомога дозволила мені не повертатися додому, як це були змушені зробити багато сімей, що не знайшли роботу, — ділиться Олена. – Разом із сином ми живемо далеко від війни, не чуємо вибухів і не переховуємось у підвалі».

Ольга Морозова

Вісті Донбасу

Одна репліка к “Не дати людям відчути себе на самоті”

  1. Галина Гаєвська :

    Як Ви все, Надіє Степанівно, встигаєте! Здоров’я вам всім і фізичних та фінансових можливостей втілювати у життя такі проекти задля людей, що потребують підтримки, уваги та душевного тепла!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*