Очікування та шляхи реалізації: у Знам’янці обговорили проблеми зайнятості людей з інвалідністю та учасників АТО/ООС

Очікування та шляхи реалізації: у Знам’янці обговорили проблеми зайнятості людей з інвалідністю та учасників АТО/ООС. знам’янка, круглий стіл, учасник ато/оос, центр зайнятості, інвалідність

Очікування та шляхи реалізації: у Знам’янці обговорили проблеми зайнятості людей з інвалідністю та учасників АТО/ООС. знам’янка, круглий стіл, учасник ато/оос, центр зайнятості, інвалідність

Підвищення рівня зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю та учасників АТО/ООС – основне питання, яке обговорили під час засідання круглого столу з соціальними партнерами, що відбувся у Знам’янській міськрайонний філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

До проведення заходу були запрошені представники управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому та Знам’янського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян.

Відкриваючи зустріч Людмила Компанієць, директор міськрайонної філії, зазначила, що чинне законодавство щодо соціального захисту громадян з інвалідністю та учасників АТО/ООС гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. «Завдання кожного з нас створювати необхідні умови, які дають можливість громадянам з інвалідністю та учасникам АТО/ООС ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами», – зазначила Л. Компанієць.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію, яка склалася на місцевому ринку праці, соціальні послуги державної служби зайнятості, зокрема, у напрямку забезпечення зайнятості людей з інвалідністю та учасників АТО/ООС, нормативно-правове регулювання у сфері працевлаштування громадян зазначеної категорії тощо.

Зазначалося, що особи з інвалідністю, які бажають працювати, мають право, як і всі інші шукачі роботи, на отримання соціальних послуг, що їх надає служба зайнятості. Для того, аби дані послуги були ефективними, а працевлаштування раціональним, служба зайнятості вирішує питання зайнятості таких громадян, насамперед, через індивідуальний підхід і в такий спосіб сприяє їхньому поверненню до активної трудової діяльності.

Під час заходу також обговорювалися нагальні питання, що потребують спільного вирішення, у т.ч. підвищення якості робочих місць для людей з інвалідністю та створення для них гідних умов і оплати праці, подолання упередженого ставлення роботодавців до використання праці цієї категорії громадян, дискримінації в оплаті їхньої праці та ін. Детально обговорено й питання соціального захисту цих громадян, їхні можливості щодо безкоштовного навчання та санаторно-курортного лікування учасників АТО та ін.

На завершення зустрічі учасники заходу дійшли висновку, що підвищити ефективність соціального захисту людей з інвалідністю, учасників АТО/ООС та рівень їхньої зайнятості, можливо лише за умови тісної співпраці і взаємодії усіх зацікавлених сторін.

Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*