Підприємства, де працюють інваліди, на рік отримали пільги з оподаткування

Підприємства, де працюють інваліди, на рік отримали пільги з оподаткування. запорізька область, оподаткування, пільги, інвалід, інвалідність, indoor, chair, floor, table, person, room, ceiling, clothing, computer, desk. A group of people sitting in a chair in a room

Питання надання підприємствам громадських організацій інвалідів дозволів на право користування пільгами з оподаткування розглянули учасники засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів у Запорізькій області.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, з відповідними заявами до комісії звернулися чотири організації: обласна організація Українського товариства глухих, підприємство «Рассвет-Плюс» громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя», виробниче підприємство «Неон» УТОГ та підприємство «Злагода» Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Керівники цих організацій ознайомили учасників заходу зі своєю діяльністю та розповіли про особливості роботи.

Зокрема, основною метою діяльності УТОГ є організаційне об’єднання громадян з порушеннями слуху і мови та надання їм допомоги в професійній, трудовій і соціальній реабілітації. Запорізька обласна організація УТОГ є неприбутковою, всього налічує 29 працівників, з них 19 інвалідів. На обліку в обласній організації зареєстровано 1866 інвалідів зі слуху, з них 147 – діти до 14 років.

Основним видом діяльності підприємства «Рассвет – Плюс» громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя» є проектування об’єктів архітектури, монтаж інженерних мереж, ремонт комп’ютерної техніки та іншого офісного обладнання. Підприємство з вересня 2016 року виробляє і постачає сучасне зручне тверде паливо для котлів і печей. Тут працює лише чотири особи, всі мають інвалідність. На 2017 рік планується створення ще двох-п’яти робочих місць для інвалідів.

Основною діяльністю підприємства «Злагода» є виробництво спіднього, робочого та верхнього одягу, одягу для медичного персоналу. Також освоєно виробництво матрасів, ковдр та подушок. Цією діяльність зайнято всього 46 працівників, з них 25 – з інвалідністю.

Підприємство «Неон» УТОГ займається виробництвом трансформаторів, також виконує роботи промислового характеру (ремонт двигунів, медичного обладнання). На підприємстві створена робоча група з розробки нових видів продукції, яка вже понад п’ять років щорічно розробляє та впроваджує у виробництво нові види трансформаторів згідно із замовленнями споживачів. Підприємство надає допомогу в оздоровленні, культурно-масовому та соціально-побутовому обслуговуванні. Особливу увагу приділяють малозабезпеченим, одиноким та похилого віку членам товариства. Крім виробничої сфери підприємство утримує соціальні структури, а саме: гуртожиток, їдальню, медпункт, має власний магазин з продажу предметів споживання та стоматологічний кабінет.

За підсумками заслуховування комісія вирішила рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозволи на право користування пільгами з оподаткування цим підприємствам на період з 01.01.2017 року до 01.01.2018 року.

Управління у справах преси та інформації

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*