Попри кризу, підприємство УТОС у Вінниці продовжує виготовляти продукцію

Попри кризу, підприємство УТОС у Вінниці продовжує виготовляти продукцію. вінниця, утос, незрячий, продукція, підприємство

Попри кризу, підприємство УТОС у Вінниці продовжує виготовляти продукцію. вінниця, утос, незрячий, продукція, підприємство

Завдяки сприянню муніципалітету, підприємство отримало новий ринок збуту. Наразі вінницький УТОС потребує повного технічного переоснащення та термореновації.

Вінницьке навчально-виробниче підприємство УТОС (Обласна організація Товариства сліпих) попри складну економічну ситуацію продовжує працювати і виготовляти продукцію. Про це радіо “Місто над Бугом” розповів перший заступник директора підприємства Анатолій Коваль. Наразі працівники підприємства виготовляють до 10 найменувань продукції. Зокрема, функціонує цех з виробництва електронасосів, кип’ятильників, електроплиток, сушарок для взуття. Та реалії сьогодення такі, що робота і стабільна зарплата – це найкращий захист для людей з інвалідністю. Тому намагаються не лише впроваджувати новітні технології виготовлення різних виробів, а й освоювати нові, раніше не властиві, види діяльності.

“Підприємство бере людей з інвалідністю по зору – це слабозорих і тотально незрячих. І тут же їх навчає елементарним навикам, механізмам в роботі і в послідуючому надає їм роботу. Підприємство випускає на даний час 5 модифікацій вібраційних електричних водяних насосів. Крім цього, випускаєм всю лінійку кип’ятильників. Плюс ми випускаємо електронагрівачі трубчасті та електроплитки. В минулому році запровадили випуск нового виду продукції – звукового маяка локацї”, – розповів Анатолій Коваль.

На базі підприємства у 2019 р. вперше розпочали випускати інтелектуальний звуковий маяк для незрячих нового покоління “Mobilis”, який вмикається за допомогою додатка у смартфоні у випадку наближення до нього незрячої людини. А цьогоріч у серпні відкрили модернізований швейний цех, де шиють постіль.

“Ми встановили 52 одиниці швейного обладнання, які розраховані на 35 робочих місць. Почали випускати постільну білизну. Ціна, наприклад, на сьогоднішній день 1,5 комплекта – 380 гривень. Матеріал тканини – це бязь із щільністю 140 ниток на квадратний см., це дуже хороша якість. Якщо хтось цікавився, на ринках Вінниці з такою щільністю за таку ціну придбати білизну практично не можливо”, – зауважив Анатолій Коваль.

Актуальною проблемою керівництво підприємства називає реалізацію власної продукції. Та додають, що завдяки сприянню міського голови Вінниці Сергія Моргунова, частково їх продукцію закупили вінницькі житлово-експлуатаційні об’єднання та лікарні. Наразі вінницький УТОС потребує повного технічного переоснащення та термореновації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*