Працевлаштування людей із синдромом Дауна: кафе Sunshine Cafe (ВІДЕО)

Працевлаштування людей із синдромом Дауна: кафе Sunshine Cafe (ВІДЕО). аліна живаго, київ, кафе sunshine cafe, синдром дауна, інвалідність

Працевлаштування людей із синдромом Дауна: кафе Sunshine Cafe. аліна живаго, київ, кафе sunshine cafe, синдром дауна, інвалідністьSunshine Cafe. Скріншот: kanaldom.tv

В одному із київських торговельних центрів відкрилося соціальне кафе Sunshine Cafe. Заклад покликаний привернути увагу до проблем працевлаштування людей з інвалідністю. Для засновниці кафе Аліни Живаго ця проблема дуже близька: її донька народилася із синдромом Дауна. Тому у 2021 році жінка заснувала ГО “Сонячні люди” та отримала грант від держави на відкриття кафе. Як працює заклад, розповіли у “Ранку Вдома“.

Сонячний настрій, посмішки, смачна піца та позитивні емоції. Все це можна отримати, завітавши до Sunshine Cafe, що відкрилося в приміщенні одного з торговельних центрів Києва. Цей заклад незвичайний і покликаний привернути увагу до проблем працевлаштування людей з інвалідністю.

“В Україні кожен рік народжується понад чотириста дітей з синдромом Дауна. До війни, за офіційними даними, понад п’ятнадцять тисяч молодих людей з цим діагнозом жили в Україні. З них лише вісім підлітків були працевлаштовані”, — розповіла засновниця закладу Аліна Живаго.

Жінка має донечку із синдромом Дауна. Тож питання соціалізації та працевлаштування сонячних дітей для неї особливе.

“Ще в пологовому мені пропонували відмовитися від дитини, але ми кроком йшли вперед. Вони закінчили школу, а потім пішла в училище технологій та дизайну. Здобула освіту кухаря. Загалом у столиці мало місць, де беруть на навчання дітей з проблемами такими, і взагалі дітей з інвалідністю”, — зізналась Аліна Живаго.

Проблеми почалися тоді, коли дівчинці треба було пройти стажування. Роботодавці просто боялись брати на практику, а тим паче на роботу, людей з інвалідністю. Тоді й з’явилась ідея відкрити свій заклад. Аліна Живаго вивчила досвід іноземців і написала власний проєкт.

Щоб реалізувати його, у 2021 році Аліна заснувала громадське об’єднання “Сонячні люди”. Від організації подала заявку на грант у розмірі 250 тисяч гривень. Кафе мало відкритися ще 21 березня 2022 року, в день людей з синдромом Дауна, але війна завадила планам. Заклад відкрили лише у вересні.

“В закладі працює десять людей. Це два шефи, які виконують основну роботу і восьмеро людей з інвалідністю. Четверо з них можуть працювати помічниками кухаря. Троє — слабкіші фізично, працюють два рази на тиждень по 3 години”, — пояснила засновниця кафе.

Тепер Аліна Живаго мріє, аби в кожному українському місті були такі заклади, а молодь з інвалідністю працювала, а не сиділа вдома. А ще жінка планує відкриття великого хабу, де діти матимуть змогу відвідувати цікаві тренінги й спілкуватись між собою.

Телеканал “Дом”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*