Працевлаштування людей з особливими потребами (ВІДЕО)

Працевлаштування людей з особливими потребами (ВІДЕО). черкаси, особливими потребами, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність, person, indoor, computer, sitting, laptop, human face, clothing, desk, woman, working. A woman sitting at a table using a laptop computer

Майже 600 людей з особливими потребами звернулися у службу зайнятості в Черкасах цьогоріч, аби знайти роботу. Працевлаштувались 90, а це лише 16 відсотків охочих. З якими труднощами стикаються черкасці у пошуках роботи та чому рівень працевлаштування людей з інвалідністю залишає бажати кращого?

Ольга Турлакова – колишній військовослужбовець. Під час виконання службових обов’язків отримала травму, відтак була змушена звільнитися. Зараз хоче працювати бухгалтером. І поки в центрі зайнятості шукають можливості реалізувати її бажання – виконує тимчасові громадські роботи.

Перспективними ці роботи вважає і пані Марина – у неї 3-тя група інвалідності. Каже: пропрацювала 20 років в Державній Податковій інспекції, потрапила під скорочення і через службу зайнятості знайшла тимчасову громадську роботу.

Для підвищення конкурентноспроможності на ринку праці та при відсутності потрібної роботи, людей з інвалідністю направляють на навчання чи перекваліфікацію.

У службі зайнятості визнають – незважаючи на законодавство України, яке зобов’язує роботодавців виконувати 4-х відсоткову квоту з влаштування людей з інвалідністю на роботу, підприємці роблять це неохоче.

На черкаському підприємстві „Укрп’єзо” кажуть – на роботу людей з обмеженими фізичними можливостями брати не цураються, адже виконують вони свою роботу відповідально.

У той час, коли фахівці служб зайнятості шукають шляхи вирішення проблеми працевлаштування людей з обмеженими можливостями, податкове законодавство України стимулює людей з інвалідністю відкривати власну справу.

У перевагах ведення приватного бізнесу на власному досвіді переконалася Інесса. Вона дружина підприємця з інвалідністю. Розповідає: народилася і прожила все життя в Донецьку, але з початком бойових дій разом із сім’єю переїхала до Черкас. Аби прогодувати родину, активно шукала бодай якусь роботу. Проте, її спроби були марними. Тож, вирішили з чоловіком відкрити власну справу – шиють ексклюзивну білизну для жінок.

Жінка каже: працюють вони недовго, але вже мають своїх клієнтів і бачать перспективи розвитку свого бізнесу. І радять людям, що потрапили у складну життєву ситуацію, не опускати руки адже якщо є бажання працювати, робота знайдеться.

Черкаська обласна державна телерадіокомпанія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*