Проект “ТЕАМ” Національної асамблеї людей з інвалідністю за підтримки служби зайнятості охопив понад 2000 осіб з інвалідністю

Проект “ТЕАМ” Національної асамблеї людей з інвалідністю за підтримки служби зайнятості охопив понад 2000 осіб з інвалідністю. конференція, працевлаштування, проект теам, служба зайнятості, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Протягом 2016-2017 року за участі Служби зайнятості Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» реалізовувало Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» (скорочено від англійської – ТЕАМ). Пілотними областями стали 5 областей України та місто Київ. Проект профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

Про це стало відомо під час конференції «Підвищення соціально-економічної спроможності ВПО з інвалідністю в Україні», організованою «Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України». В рамках заходу також відбулось підписання договору про співпрацю між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України». Документ підписали заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк та Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, Голова НАІУ Валерій Сушкевич.

В рамках проекту понад 2000 внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю звернулося до офісів проекту, 865 кейсів складено на осіб, які висловили бажання працевлаштуватись, 274 особи працевлаштовано на підприємствах різних форм власності. Понад 86 осіб з числа ВПО та осіб з інвалідністю було підтримано у створенні власного бізнесу.

Для цього організовано та проведено 13 тренінгів для роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю, в яких взяли участь 417 представників підприємств різних форм власності та організацій, 13 триденних семінарів з відкриття власної справи, в яких взяли участь 300 ВПО з інвалідністю та багато інших заходів.

«Для людини з інвалідністю мати роботу – це можливість підвищити свій соціальний статус і рівень добробуту, а для суспільства – це зниження напруги на ринку праці та розв’язання багатьох соціальних проблем. Державною службою зайнятості приділяється особлива увага до вирішення питань зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю. Впродовж останніх років удосконалено законодавство в сфері зайнятості населення, соціального страхування на випадок безробіття, соціального захисту осіб з інвалідністю. Відбуваються зміни на ринку праці», – повідомила Ю. Жовтяк.

Зміни у законодавстві та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи сприяли підвищенню рівня довіри людей з інвалідністю до державної служби зайнятості. І як результат, кількість таких громадян, які скористалися послугами державної служби зайнятості, упродовж останніх десяти років зросла в рази. У 2012 році послугами служби зайнятості скористалося – 40,0 тис. осіб з інвалідністю, у 2016 – 45,8 тис. осіб, упродовж 11 місяців поточного року послуги отримали –39,3 тис людей з інвалідністю.

Виступаючи на закритті конференції Валерій Сушкевич наголосив на посиленні відповідальності щодо забезпечення правової та соціальної захищеності громадян з інвалідністю, зокрема учасників АТО, цивільних постраждалих, ВПО з інвалідністю та необхідності осучаснення підходів до питань працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю в Україні за результатами реалізації проекту ТЕАМ в Україні. Окрім того він зазначив, що і Президентом України і Урядом України взято курс на дерегуляцію, а тому органам влади слід здійснити дерегуляцію механізмів надання підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю, заснованим ними підприємствам, а також суб’єктам господарювання, що звернулися до відповідних органів з метою створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Державна служба зайнятості України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*