Разом до життя без обмежень: у Кіровоградському обласному центрі зайнятості підбили підсумки Місячника сприяння зайнятості інвалідів

Разом до життя без обмежень: у Кіровоградському обласному центрі зайнятості підбили підсумки Місячника сприяння зайнятості інвалідів. кіровоградська область, працевлаштування, роботодавець, центр зайнятості, інвалідність, person, indoor, shelf, human face, clothing, computer, woman, classroom, collaboration, academic. A group of people sitting at a table in front of a book shelf

Разом до життя без обмежень: у Кіровоградському обласному центрі зайнятості підбили підсумки Місячника сприяння зайнятості інвалідів. кіровоградська область, працевлаштування, роботодавець, центр зайнятості, інвалідність

Щороку Кіровоградська обласна служба зайнятості проводить Місячник сприяння зайнятості інвалідів, що спрямований на вирішення актуальних питань зайнятості осіб з інвалідністю, психологічну підтримку й підвищення впевненості у власних силах і мотивації до праці цієї особливої категорії людей.

Цьогоріч у рамках Місячника, який проводився з 1 листопада по 1 грудня, за ініціативою міськрайонних та районних центрів зайнятості області було проведено 112 різноманітних заходів, у яких узяли участь понад 600 шукачів роботи з інвалідністю, 345 представників роботодавців та 87 представників органів влади, місцевого самоврядування та соціальних партнерів, які опікуються питаннями зайнятості осіб з інвалідністю.

Центрами зайнятості області проведено 51 захід для роботодавців (ділові зустрічі, засідання круглих столів та спеціалізованих семінарів для роботодавців) для обговорення нагальних питань у сфері зайнятості осіб з інвалідністю, які потребують спільного вирішення, зокрема:

  • підвищення якості робочих місць для осіб з інвалідністю, створення для них гідних умов та оплати праці;
  • подолання упередженого ставлення окремих роботодавців до використання праці цієї категорії шукачів роботи;
  • необхідність розвитку системи надомної праці для інвалідів, які мають обмеження у пересуванні тощо.

Так, з метою ознайомлення шукачів роботи з інвалідністю з послугами Державної служби зайнятості, підвищення мотивації до праці, повернення їх до продуктивної праці центрами зайнятості проведено 55 різноманітних заходів: Дні інформації, Дні відкритих дверей, тренінги, семінари за участю інвалідів і профконсультаційні заходи, спеціалізовані ярмарки та міні-ярмарки вакансій, у яких узяли участь понад 600 осіб з інвалідністю, а також 75 представників територіальних управлінь праці та соціального захисту населення міськвиконкомів та райдержадміністрацій та роботодавців.

При проведенні заходів в рамках Місячника не залишилися без уваги учні спеціалізованих шкіл-інтернатів, у тому числі діти з інвалідністю. Так, міськрайонними та районними центрами зайнятості для 155 дітей-інвалідів, які навчаються у відповідних закладах, проведено уроки з питань дитячої праці «Права дитини на ринку праці», профінформаційні групові інтерактивні зустрічі та інші види заходів.

21 листопада 2017 року, за ініціативи Кіровоградського обласного центру зайнятості, відбулося засідання круглого столу з метою поєднання спільних зусиль у сприянні зайнятості осіб з інвалідністю. У заході узяли участь представники місцевих органів влади, управління Держпраці у Кіровоградській області, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та представники 15-ти провідних підприємств міста, які активно співпрацюють із службою зайнятості. У ході засідання обговорювалися питання щодо привернення уваги соціальних партнерів до проблем у сфері зайнятості осіб з інвалідністю, посилення співпраці органів влади, роботодавців та соціальних партнерів області, а також збереження й модернізація існуючих та створення нових робочих місць, підвищення рівня заробітної плати, забезпечення належних умов праці, соціального пакету тощо.

За оперативними даними, за період проведення Місячника було працевлаштовано 20 осіб з інвалідністю, 9 осіб направлені на громадські та інші роботи тимчасового характеру, 3 особи розпочали професійне навчання.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*