Результат у співпраці: у Кропивницькому обговорили питання зайнятості громадян з інвалідністю

Результат у співпраці: у Кропивницькому обговорили питання зайнятості громадян з інвалідністю. кропивницький, вебінар, працевлаштування, роботодавець, інвалідність

Результат у співпраці: у Кропивницькому обговорили питання зайнятості громадян з інвалідністю. кропивницький, вебінар, працевлаштування, роботодавець, інвалідність

Про працевлаштування осіб з інвалідністю йшла мова під час вебінару, проведеного фахівчинею Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Світланою Печенюк. Участь у заході взяли представники кадрових служб КНП «Кіровоградський обласний спеціалізований будинок дитини нового типу», ТОВ «Друкмаш-Центр», ПП «Рубіж-Україна-В», ПП «Центр-Еліт», ПП «Ктарос-А» та фізичні особи-підприємці.

Учасники заходу отримали інформацію щодо особливостей працевлаштування людей з інвалідністю, обов’язку роботодавців виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю (із створенням умов праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації) та забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством.

Звертаючись до роботодавців, які взяли участь у заході, С. Печенюк розповіла про можливості служби зайнятості щодо сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю шляхом компенсації фактичних витрат роботодавців у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування такої категорії населення на новостворені робочі місця, зупинилася на професійно-кваліфікаційному складі осіб з інвалідністю, що перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Крім того, учасники вебінару отримали корисну інформацію щодо запроваджених державною службою зайнятості електронних сервісів для роботодавців, які орієнтовані, насамперед, на економію часу та підвищення рівня комунікацій у напрямку отримання послуг.

На завершення продуктивного діалогу сторони погодилися, що вимогою сьогодення у напрямку працевлаштування осіб з інвалідністю є налагодження ефективної взаємодії роботодавців та служби зайнятості. «Підвищення соціальної відповідальності роботодавців та подолання упередженого ставлення до використання праці даної категорії громадян – фактори, що сприятимуть трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з інвалідністю, адже професійна діяльність – це можливість бути рівноправними членами суспільства», – зазначила наостанок С. Печенюк.

Світлана Печенюк, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*