Роботи я не цураюся, головне, щоб вона у мене була

Роботи я не цураюся, головне, щоб вона у мене була. безробітний, кар’єрний радник, машиніст котельні, роботодавець, центр зайнятості

Роботи я не цураюся, головне, щоб вона у мене була. безробітний, кар’єрний радник, машиніст котельні, роботодавець, центр зайнятості

«Уже близько двох місяців працюю машиністом котельні. Попри те, що ця робота сезонна, я нею задоволений, адже маю вчасно виплачену заробітну плату. А ще цей період роботи врахується до мого страхового стажу», – впевнено говорить мешканець Знам’янського району Ігор Олександрович, учорашній безробітний, а нині – працівник комунальної установи.

За освітою чоловік електромонтер з ремонту та обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування. Однак повністю реалізувати себе у сфері залізничного транспорту за станом здоров’я так і не вдалося.

Тож задля фінансової підтримки за весь трудовий стаж чоловікові доводилося працювати на різних низькокваліфікованих посадах: робітником з обслуговування житлового фонду, робітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків, сторожем, підсобним робітником та виконувати інші роботи.

Черговий раз залишившись без роботи, тридцятивосьмирічний чоловік не роздумував і по допомогу у пошуку роботи звернувся до Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості.

Під час розмови із кар’єрним радником чоловік повідомив, що він, незважаючи на проблеми зі здоров’ям, має непохитне бажання працювати. З розповіді безробітного про свій трудовий шлях фахівцеві служби зайнятості стало зрозуміло, що роботи чоловік не цурається.

Йому було запропоновано на осінньо-зимовий період, зокрема опалювальний сезон, спробувати себе у ролі машиніста котельні.

Всім добре відомо, що не кожного можна призначити на посаду машиніста (кочегара) котельні. Обслуговування котлів вимагає спеціальної освіти та навичок. Тому на таку посаду будь-яка установа повинна призначати працівників, які пройшли навчання та мають посвідчення на право обслуговування котлів, приладів безпеки, контрольно-вимірювальних приладів, хімводоочищення, живильних пристроїв та іншого допоміжного обладнання. Інакше кажучи, без відповідного посвідчення прийняти особу на таку роботу не можна.

Чоловік вирішив спробувати, і його було зорієнтовано на одне з комунальних підприємств для проходження співбесіди з роботодавцем. У результаті безробітного направлено на курси цільового призначення за навчальною програмою «Забезпечення вимог безпеки праці при обслуговуванні котельних агрегатів і установок, що працюють на різних паливах».

Завдяки своїй наполегливості та бажанню мати роботу безробітний ознайомився із сучасними технологіями опалення в житлово-комунальній сфері, правилами технічної експлуатації систем теплових установок і мереж, устаткуванням та обслуговуванням. Підтвердивши власні знання та навички, необхідні для виконання робіт, незабаром отримав роботу.

Н. Хомяченко, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*