Руйнуючи стереотипи

Руйнуючи стереотипи. івано-франківськ, ковалишини, підприємство, іграшка, інвалідність

Руйнуючи стереотипи. івано-франківськ, ковалишини, підприємство, іграшка, інвалідність

Христина і Олександр Ковалишини хочуть відкрити в Івано-Франківську мале підприємство з виготовлення іграшок. Спершу там працюватимуть п’ятеро людей з інвалідністю, згодом — більше. Майбутні працівники — активні учасники заходів доброчинної організації «Благодійний фонд «Хребет», яку в 2015 році створило подружжя.

— На наших заходах постійно збирається півсотні людей з інвалідністю, — розповідає Христина. — Більшість із них ніде офіційно не працює. Бо у суспільства є певні стереотипи. Один із них — якщо маєш інвалідність, то тобі всюди потрібна стороння допомога, навіть на роботі.

Стереотипи сприйняття людей з інвалідністю Христина руйнує власним прикладом. Інвалідний візок не стає на заваді її участі у навчальних тренінгах, дистанційній роботі, написанню книжок, яких у творчому доробку має вже чотири. Нещодавно Христина з чоловіком Олександром відвідала міжнародний форум із розвитку інклюзивного бізнесу, який відбувся в обласному центрі Прикарпаття. Там вони ознайомилися з успішними практиками працевлаштування людей з інвалідністю, а також поділилися своїми намірами започаткування підприємницької справи. Зокрема, Ковалишини планують виготовляти іграшки з дерева. Бо це на відміну від пластику, з якого зазвичай роблять ляльки практично всі виробники, екологічно чистий матеріал.

— Ми з Христиною обоє дизайнери за фахом, — говорить Олександр. — Тож маємо уявлення, який вигляд матимуть наші іграшки. Напевно знаємо — вони будуть автентичними і такими, щоб було приємно дарувати всім, хто приїде до нас на Прикарпаття.

Зараз подружжя Ковалишиних перебуває не лише у творчому пошуку. Молоді люди також шукають стартовий капітал і доступне приміщення для малого підприємства. У будівлі, де працюватимуть люди з інвалідністю, обов’язково мають бути пандуси й інклюзивна санітарна кімната. Таких офісів в Івано-Франківську немає. Тож доведеться переоблаштовувати той, який знайдеться. Христина і Олександр готові до такої роботи. А поки що звертатимуться до представників міської влади, аби ті допомогли орендувати кімнати для роботи за помірну плату.

Світлана Усатюк

«Сільські Вісті»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*