Сприяння працевлаштуванню людям з інвалідністю – один із пріоритетів у роботі служби зайнятості Дніпропетровщини

Сприяння працевлаштуванню людям з інвалідністю – один із пріоритетів у роботі служби зайнятості Дніпропетровщини. дніпропетровщина, кейс-менеджмент, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність, person, woman, clothing, indoor, computer. A woman sitting at a table

Трудова діяльність для людини з інвалідністю є не тільки можливістю забезпечити своє існування, але й виступає як факт реалізації її здібностей, приєднання до суспільних цінностей.

Оскільки для людей з інвалідністю сфера професійного вибору обмежена, вони більше, ніж здорові громадяни, потребують підтримки в пошуку роботи та професійної орієнтації. Індивідуальна трудова діяльність, з урахуванням медичних обмежень людини з інвалідністю до праці, є одним із перспективних шляхів зайнятості.

Пошук рішень виходу із ситуацій, в яких перебувають люди з інвалідністю, у тісній співпраці з роботодавцями, забезпечує успішне працевлаштування.

Прикладом такої співпраці є працевлаштування Анни Павлівни, яка через захворювання органів ендокринної системи має інвалідність третьої групи. Незважаючи на захворювання у 2013-2014 роках працювала кіоскером, але коли не змогла працювати повний робочий день звернулась за допомогою до служби зайнятості і була працевлаштована на неповний робочий день. У 2017 році звільнилась з роботи і знов звернулась за допомогою пошуку нової роботи до служби зайнятості. Під час перебування на обліку в Покровській міській філії Дніпропетровського ОЦЗ Анна Павлівна приймала участь в тимчасових роботах на підприємстві НВО «Модекс-Привід». Після закінчення тимчасових робіт Анні Павлівні було запропоновано працевлаштування на постійне робоче місце на зазначеному підприємстві.

Сергій Миколайович через захворювання органів зору має інвалідність третьої групи. Працював робітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків та слюсарем-сантехніком. Після погіршення стану здоров’я Сергій Миколайович був вимушений звільнитись з роботи. Після невдалих спроб самостійного пошуку роботи вирішив звернутись за допомогою до Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

Під час перебування на обліку Сергій Миколайович отримував інформацію про актуальні вакансії, брав участь в інформаційних семінарах з загальних питань зайнятості та стану ринку праці, семінарах з техніки пошуку роботи, опрацьовував всі можливі джерела інформації про вільні робочі місця, спілкувався з роботодавцями. Після проходження профілювання, безробітний надав згоду на соціальний супровід при працевлаштуванні за підходом кейс-менеджмент. Фахівець філії, спільно з Сергієм, розробив індивідуальний план надання соціальної послуги соціального супроводу при працевлаштування та на робочому місці. Кейс-менеджер залучив до роботи з Сергієм соціальних партнерів – Жовтоводський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та СМСЧ – 9. В результаті проведеної роботи Сергій Миколайович був працевлаштований.

Незважаючи на складну ситуацію на ринку праці, працівники Дніпропетровської обласної служби зайнятості приділяють максимум зусиль для реалізації головного завдання – раціонального працевлаштування людей з інвалідністю та усунення перешкод, які виникають у них як при отриманні так і при збереженні роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*