Тренінг з роботодавцями з питань зайнятості осіб з інвалідністю в Маріуполі

Тренінг з роботодавцями з питань зайнятості осіб з інвалідністю в Маріуполі. працевлаштування, тренінгу, інвалідністю

_1_05_3_44741_1Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» спільно з Українською фізичної терапії та UCP Wheels for Humanity (США) за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США реалізують Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», який направлений на підтримку зайнятості внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

В рамках проекту, 30 вересня у Маріуполі відбувся тренінг для роботодавців з питань працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю. Мета заходу – підвищення поінформованості роботодавців щодо зміни стереотипів щодо таких працівників, сприяння покращенню ситуації на ринку правці для даної групи громадян. Маріупольський міський центр зайнятості виступив співорганізатором цього заходу та залучив до участі 25 роботодавців, зацікавлених у досвіді підприємств різних форм власності у цій сфері.

Під час тренінгу Генеральний секретар Національної Асамблеї інвалідів України Вікторія Назаренко ознайомила присутніх з основними напрямками проекту та можливостями його учасників щодо оплати навчання на короткотривалих курсах підвищення кваліфікації, надання міні-грантів на відкриття власної справи, організації тренінгів із самозайнятості, проведення таборів активної реабілітації.

Директор центру зайнятості Юрій Чуприн відмітив, що державна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню особам з інвалідністю. Для вирішення питань професійної реабілітації та працевлаштування цієї категорії безробітних проводяться семінари, тренінги, ярмарки вакансій тощо. За 9 місяців 2016 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовані 53 особи з інвалідністю, в тому числі – 1 на новостворене робоче місце за програмою компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску. 38 осіб з інвалідністю направлені на професійне навчання та перенавчання, 72 – взяли участь у оплачуваних громадських та тимчасових роботах.

Ю.Чуприн зазначив, що при працевлаштуванні осіб з інвалідністю проблемними залишаються питання організації роботи на неповний робочий день, наявність протипоказань за станом здоров’я, низький рівень заробітної плати.

Під час тренінгу роботодавцям розповіли про переваги для підприємств та організацій, які виконують 4% квоти при прийомі на роботу осіб з інвалідністю, можливості отримання фінансових преференцій при працевлаштуванні таких осіб.

Учасники тренінгу обговорили всі аспекти та шляхи вирішення питань працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю, доступності цієї категорії осіб до безбар’єрного середовища, обмінялися досвідом.

Маріупольський міський центр зайнятості

Донецька обласна служба зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*