У Благовіщенському на засіданні круглого столу обговорили зайнятість для людей з інвалідністю (ФОТО)

У Благовіщенському на засіданні круглого столу обговорили зайнятість для людей з інвалідністю (ФОТО). благовіщенське, круглий стіл, працевлаштування, центр зайнятості, інвалідність, wall, table, person, human face, indoor, laptop, floor, clothing, man, people. A group of people sitting at a table

У Благовіщенському на засіданні круглого столу обговорили зайнятість для людей з інвалідністю. благовіщенське, круглий стіл, працевлаштування, центр зайнятості, інвалідність

Питання працевлаштування людей, які мають інвалідність та вдосконалення взаємодії усіх сторін соціального діалогу щодо забезпечення зайнятості громадян цієї категорії стало змістом круглого столу, що відбувся в Благовіщенській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Як повідомила Світлана Крива, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Благовіщенської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, у заході взяли участь представники ринкоутворюючих підприємств району, зокрема ТОВ «Ятрань», ТОВ «Розношенське», СТОВ «Зоря», СТОВ «Родина», СТОВ а/ф «Нива», Відділ освіти, Благовіщенська центральна районна лікарня, СВК ім. Б. Хмельницького, БМП «Комунальник», Благовіщенський професійний ліцей, Криничанська ЗОШ, Синьківська ЗОШ та ін.

Тетяна Драчук, заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг районної філії обласного центру зайнятості, розпочинаючи захід, поінформувала присутніх про ситуацію, яка склалася на місцевому ринку праці, соціальні послуги, які служба зайнятості надає даній категорії громадян.

«Люди з інвалідністю належать до уразливих верств населення, вони потребують соціального захисту, оскільки в сучасних економічних умовах їм важко конкурувати на ринку праці. Служба зайнятості докладає чимало зусиль, аби такі громадяни були конкурентоспроможними на ринку праці. Цим громадянам, які звертаються до служби зайнятості по допомогу у пошуку роботи, надається комплекс адресних соціальних послуг, що спрямовані на підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення професійної і трудової реабілітації, як складової у соціальній інтеграції у суспільство», – розповіла Т. Драчук.

Під час круглого столу також обговорювалися нагальні питання, що потребують спільного вирішення, у т.ч. підвищення якості робочих місць для осіб із інвалідністю та створення для них гідних умов і оплати праці, подолання упередженого ставлення роботодавців до використання праці цієї категорії громадян, дискримінації в оплаті їхньої праці, необхідність розвитку системи надомної праці для осіб із інвалідністю, які мають обмеження у пересуванні, приведення у відповідність до потреб ринку праці їх професійну підготовку тощо.

«Правові засади працевлаштування громадян з інвалідністю закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для них з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм їхньої реабілітації. Наше завдання – докласти максимум зусиль, аби ці люди стали повноправним членом суспільства, у т.ч. мали можливість знайти роботу та успішно працювати», – зауважила Т. Драчук.

У результаті конструктивного діалогу учасники дійшли висновку щодо посилення взаємодії у напрямку працевлаштування людей з інвалідністю та забезпечення їх гідними умовами праці та її оплати.

“Кіровоград24.com”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*