У Харкові створять інклюзивний коворкінг «Доступна зайнятість»

У Харкові створять інклюзивний коворкінг «Доступна зайнятість». харків, коворкінг доступна зайнятість, універсальний дизайн, центр зайнятості, інвалідність, sky, outdoor, building, window, water tower, tower, dome. A large white building

У Харкові створять інклюзивний коворкінг «Доступна зайнятість». харків, коворкінг доступна зайнятість, універсальний дизайн, центр зайнятості, інвалідність

У Харківському міському центрі зайнятості стартувала робота зі створення інклюзивного коворкінгу «Доступна зайнятість». Можливим це стало завдяки конкурсу проектів «Ініціативи із застосування принципів універсального дизайну та доступності», який було реалізовано в рамках Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародною організацією праці (МОП) за фінансової підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, в партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.

За словами директора Харківського обласного центру зайнятості Володимира Міненка інклюзивний коворкінг забезпечить особам незалежно від віку, статі та наявності інвалідності максимально рівний доступ до інформації щодо зайнятості, дозволить дистанційно навчатись, допоможе в започаткуванні чи розвитку бізнесу та працевлаштуванні. Особи з порушеннями зору та слуху зможуть на рівні з іншими повноцінно сприймати інформацію під час участі в інформаційних заходах.

«Неадаптованість середовища до потреб осіб з порушеннями зору та слуху, відсутність доступної інформації через брак спеціалізованого обладнання, пристосувань та програм робить їх залежними від зовнішнього супроводу, – зазначив Міненко. – Завдяки консультаційній та грантовій підтримці Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю у міському центрі зайнятості буде встановлена і тактильна навігація, і портативна техніка».

За півроку в інклюзивному коворкінгу, який буде облаштований за принципами універсального дизайну можна буде і зорієнтуватись у виборі професії, і чомусь навчитись, і знайти роботу чи партнерів по бізнесу, і безкоштовно попрацювати, щоб підвищити життєвий рівень та збільшити платоспроможність.

У міському центрі зайнятості впевнені, що ця модель стане прототипом й для інших закладів соціальної сфери м. Харкова та центрів зайнятості України.

«Це унікальна можливість для людей з інвалідністю в одному місці отримати кваліфіковані консультації, прослухати тренінги та семінари, розширити коло соціальних зв’язків, провести переговори», – наголосив директор Харківського обласного центру зайнятості В. Міненко.

Харківський регіональний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*