У радіоефірі UA:Миколаїв про реалізацію права на працю людей з інвалідністю (ВІДЕО)

У радіоефірі UA:Миколаїв про реалізацію права на працю людей з інвалідністю (ВІДЕО). миколаївська область, працевлаштування, працівник, соціальне підприємство, інвалідність

У радіоефірі UA:Миколаїв про реалізацію права на працю людей з інвалідністю. миколаївська область, працевлаштування, працівник, соціальне підприємство, інвалідність

У радіопередачі «Радіодень» на UA:Миколаїв обговорювалися питання щодо ситуації, яка склалася в області стосовно працевлаштування людей з інвалідністю, порушень прав працівників, які мають групу з інвалідності, а також про перспективи збільшення кількості робочих місць з умовами і характером роботи комфортними для трудової діяльності особи з інвалідністю, повідомляє Управління Держпраці у Миколаївській області.

Гостями ведучої Галини Самойленко стали у студії автор проєкту соціального підприємства для людей з інвалідністю Сергій Одоєв, на прямому телефонному зв’язку заступник начальника відділу з питань додержання законодавство про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління Держпраці у Миколаївській області Олена Чернова.

На початку передачі з коментаря заступника директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмили Алпєєвої стало відомо про зниження у 2020 році кількості вакансій для осіб з інвалідністю у порівнянні з 2019 та про негативне ставлення роботодавців до працівників з інвалідністю у зв’язку з їх періодичним перебуванням на лікарняному.

Сергій Одоєв – людина, яка в певний момент життя пересіла в інвалідний візок та на собі відчула усі складності реалізації трудового потенціалу – розповів про шлях працевлаштування, започаткування власної справи за допомогою центру зайнятості. Пройшовши довгий шлях, чоловік працює над реалізацією ініціативи щодо створення у Миколаєві 5 соціальних підприємств для людей з інвалідністю.

Олена Чернова відзначила про важливість забезпечення дотримання трудових прав осіб з інвалідністю. Так, за аналізом звернень громадян, які надходять до Управління Держпраці у Миколаївській області, найчастіші порушення трудових прав працівників з інвалідністю стосуються надання особі додаткової відпустки в залежності від групи інвалідності та відпустки без збереження заробітної плати. Вона, також, відзначила, що під час провадження господарської діяльності роботодавці мають виконувати вимоги закону щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, дотримуватися умов виконання конкретної роботи особою з інвалідністю відповідно до довідки медико-соціальні експертні комісії.

Радіослухачам повідомлено, що проєкт соціального підприємства складається з 2 складових. По-перше, це навчання мотивованих до праці осіб з інвалідністю однієї з 10 професій, по-друге, працевлаштування їх на соціальне підприємство, робочі місцях якого, завдяки модульній трансформації елементів робочої зони, відповідатимуть потребам конкретної людини з інвалідністю.

Наразі ведеться активна робота над формуванням кошторису витрат на реалізацію першого соціального підприємства та включення їх до проєкту місцевого бюджету на 2021 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*