В Україні стартував рух за перетворення людей з інвалідністю з невидимок на реальних співробітників

В Україні стартував рух за перетворення людей з інвалідністю з невидимок на реальних співробітників. працевлаштування, роботодавець, рух так має бути, інвалідність, інклюзивне суспільство, person, clothing, bicycle, indoor, bicycle wheel, people, several. A group of people in a room

В Україні стартував рух за перетворення людей з інвалідністю з невидимок на реальних співробітників. працевлаштування, роботодавець, рух так має бути, інвалідність, інклюзивне суспільство

В Україні з’явився рух ТАК МАЄ БУТИ, який має на меті залучити людей із інвалідністю у професійне й суспільне життя. Проект ініційований групою компаній One Philosophy і працюватиме як платформа для співробітництва бізнесу, активістів спільноти людей з інвалідністю, міжнародних та неурядових організацій, зацікавлених у розвитку інклюзивного суспільства в Україні. На момент запуску партнерами руху вже стали Американська торговельна палата в Україні, Британська Рада, Київський міжнародний інститут соціології, дослідницька компанія InMind, креативна веб-студія LESTRO, проект Inclusive Friendly та інші.

«За різними даними в Україні від 6% до 12,5% людей з інвалідністю, а це понад 2,5-5 мільйонів громадян, яких ми маємо бачити на вулицях, у ресторанах, в офісі поруч із нами. Але цього зараз не відбувається. Тому ми ставимо собі за мету зробити український бізнес інклюзивнішим, щоб роботодавці перетворили працівників-невидимок на реальних людей», – розповіла Наталія Попович, президент One Philosophy Group of Companies.

Необхідність руху ТАК МАЄ БУТИ підтверджена низкою досліджень, проведених в рамках проекту. За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), лише чверть працюючих українців мають колег із фізичними порушеннями. Хоча 75% зайняті у компаніях із більш ніж 8 працівниками, які за законом повинні мати у штаті співробітників із інвалідністю. Інше дослідження, проведене компанією InMind серед респондентів з різними типами інвалідності, допомогло зрозуміти їх проблеми при працевлаштуванні. Основними стали сегрегація, тобто поділ вакансій і роботи на «для здорових» і «для людей з інвалідністю», упередженість роботодавців щодо інтелектуальних здібностей пошукачів з фізичними порушеннями, а також відсутність необхідної інфраструктури.

Більшість із цих перешкод бізнес може усунути самотужки, і це стосується також архітектурних бар’єрів – компанії можуть створювати інклюзивний простір у своїх офісах та вимагати від власників бізнес-центрів дотримуватись норм доступності. Зустрічні зусилля в цьому напрямі погодилась докласти й держава. Щоб вимоги щодо доступності будівель виконувались не «для галочки», Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, пообіцяв, що до роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції будуть залучені представники профільних організацій, що працюють із людьми з інвалідністю. Вони узгоджуватимуть усі об’єкти до введення в експлуатацію. «Ми також готуємо стандартні рішення, які можна буде швидко і просто реалізувати для різних типів сходів, вхідних груп, санітарних зон», – додав заступник Міністра.

Робота з бізнесом в рамках руху почалася зі співпраці з асоціацією роботодавців. «Ціль будь-якої людини – це самореалізація, і ми маємо дати можливість реалізуватися кожній людині, незалежно від наявності в неї інвалідності. Більшість людей із інвалідністю в Україні є особами працездатного віку. Думаю, що проект ТАК МАЄ БУТИ дуже потрібний і дуже вчасний, тому що ця платформа об’єднає і компанії, і людей з інвалідністю, які шукають роботу», – прокоментував Андрій Гундар, президент Американської торговельної палати в Україні.

Водночас, працевлаштування в офісі або інша робота поза домом може стати для людини потужним фактором соціалізації та мотивації. «На перших етапах навіть дістатися на роботу людині буде складно, тому спочатку потрібна буде підтримка. В ідеалі – таксі або волонтери, які допоможуть дістатись офісу та переступити психологічний бар’єр, коли виникає необхідність просити про допомогу. Але якщо ви візьмете таку людину на роботу, то вже тим, що ви її адаптуєте на робочому місці, вона адаптується й у суспільстві. Адже вона матиме стимул щодня виходити з дому і з часом зрозуміє, що це не так вже й важко, і що люди досить привітні. Інколи людина відмовляється від роботи або навіть не подає заявку не тому, що вона не хоче працювати або некомпетентна. А лише тому, що розуміє, наскільки це буде складно, і водночас відчуває відповідальність перед собою й роботодавцем», – прокоментував Дмитро Щебетюк, паралімпієць і співзасновник ініціативи Доступно.UA.

На найближчі півроку в рамках руху ТАК МАЄ БУТИ запланована низка ініціатив: створення бази інклюзивних роботодавців, запуск програм стажування для людей із інвалідністю та культурні проекти, які поширюватимуть ідеї інклюзивності на всю Україну. Найближчим кроком руху стане запуск веб-сайту, покликаного допомогти роботодавцям ставати інклюзивними, а пошукачам з інвалідністю – долати внутрішні бар’єри на шляху до працевлаштування. Підписатися на новини проекту можна за посиланням www.takmaebuty.org.

One Philosophy Group of Companies – це комунікаційна група компаній, побудована навколо спільного розуміння свого призначення – створювати реальність, у якій ми хочемо жити. П’ять агенцій групи охоплюють понад 80 співробітників, що працюють із більше ніж 40 клієнтами. Ми допомагаємо клієнтам отримати максимум від свого моменту в історії через відкриття, деталізацію та висловлення розуміння своєї мети. Ми вирощуємо лідерів та таланти, репутацію та довіру, ідентичність та досвід, щоб допомогти компаніям клієнтів відповідати сучасному світу. Команди агенцій Be—it Agency та Be-it Health & Social Impact створюють історії зі змістом та вдосконалюють репутацію своїх клієнтів. Завтрашні лідери та таланти зростають сьогодні завдяки Changers. Zeitgeist Design створює філософію бренду, візуальну ідентичність та досвід зі змістом та стилем. Republic прагне допомогти державі та громадянам знайти спільну мову та зміцнити довіру. http://one-philosophy.com/

“News.KOMPASS.UA”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*