Виготовляють чай та печуть кекси: чи є шанси знайти роботу людям з інвалідністю у Луцьку

Виготовляють чай та печуть кекси: чи є шанси знайти роботу людям з інвалідністю у Луцьку. луцьк, батьки, працевлаштування, тренинг, інвалідність

Виготовляють чай та печуть кекси: чи є шанси знайти роботу людям з інвалідністю у Луцьку. луцьк, батьки, працевлаштування, тренинг, інвалідність

У Луцьку відбувся тренінг, під час якого батькам людей з інвалідністю розповідали про те, як можна їх працевлаштувати.

У семінарі-тренінгу на тему «Організація соціального підприємництва при громадських організаціях для осіб з інвалідністю» взяли участь члени громадського формування «Янголята». Захід відбувся 19 листопада у Луцьку.

Так, зі слів керівниці «Янголят» Юлії Поліщук, такі тренінги першочергово потрібні для людей з інвалідністю та їхніх батьків, аби вони були впевнені у тому, що такі діти можуть бути реалізованими в цьому житті.

«Водночас, для людей з інвалідністю працевлаштування – це можливість проявити свої здібності та можливості, тому що, здебільшого, самостійно вони цього зробити не можуть. Тож наше завдання, як батьків, їм допомогти», – зауважила очільниця громадської організації.

Виготовляють чай та печуть кекси: чи є шанси знайти роботу людям з інвалідністю у Луцьку. луцьк, батьки, працевлаштування, тренинг, інвалідність

На захід запросили спікерку зі Львова, керівницю соціального підприємства «Рукомисли» Наталію Мякушко, оскільки вона має досвід з організації підприємництва з переселенцями, які з початку бойових дій переїхали з Донбасу на західну Україну.

Виготовляють чай та печуть кекси: чи є шанси знайти роботу людям з інвалідністю у Луцьку. луцьк, батьки, працевлаштування, тренинг, інвалідність

Як розповіла Наталія Мякушко, станом на сьогодні в Україні діє квотна система працевлаштування осіб з інвалідністю. Але, зазвичай, все зводиться до того, що трудові книжки людей з інвалідністю лежать десь далеко у сейфі бухгалтера, і працевлаштування носить лише формальний характер.

«Насправді дуже рідко хто з роботодавців по-справжньому бере на роботу працівників з обмеженими можливостями, адже для них потрібно додатково облаштовувати спеціальне робоче місце та адаптувати робочий процес до індивідуальних потреб людини. Тому наразі в Україні цей процес досить слабко працює. За вирішення проблем людей з інвалідністю активно та успішно взялися соціальні підприємці. Я вважаю, що ця ініціатива приречена на успіх», – наголосила спікерка семінару.

Жінка наголосила, що й в Україні особисто знає приклади успішної роботи соціальних підприємств.

Зокрема, працівники одного із таких підприємств у Львові виготовляють чай. Його засновниця займається виготовленням трав’яних чаїв, фасує їх та продає, а прибутки використовує на утримання центру денного перебування для осіб з ментальною інвалідністю. І, власне, ці особи і є працівниками на підприємстві.

Водночас, у Києві та у Вінниці є пекарня «Good Bread from Good People», у якій особливі працівники печуть кекси та іншу випічку. До процесу виробництва у них успішно залучені особи з ментальною інвалідністю.

«Сьогодні я дізналася, що й у Луцьку є «сонячна» кав’ярня, де працюють хлопці із синдромом Дауна. Це дуже приємно та класно. Жаль, що пандемія зруйнувала плани власників закладу, який мав багато прихильників та клієнтів. Але потрібно виходити із тих реалій, що ми маємо. І, я щиро сподіваюсь, що працівникам та керівникам цієї кав’ярні вдасться придумати певні маркетингові ходи, аби втриматись на плаву», – каже гостя зі Львова.

Луцьким батькам особливих дітей Наталія Мякушко порадила не боятися починати, якщо є бажання чимось займатися чи створити щось нове.

«Першочергово, потрібно з чогось почати і не шукати перепон чи то у законодавстві, чи у громадські думці. Шукайте можливості, і ситуацію вдасться адаптувати під себе. Вашу ініціативу завжди можна скерувати у межах закону. Ми ж можемо плавати у широкому морі того, що не заборонено», – зазначила спікер заходу.

Насамкінець, вона акцентувала, що для того, аби працевлаштувати осіб з важкими формами інвалідності, потрібно, по-перше, стати надавачем соціальних послуг, брати учать та вигравати тендери в державних інституціях, які закуповують соціальні послуги згідно із законом «Про соціальні послуги», що вступив у дію 21 січня 2020 року.

«По-друге, потрібно створювати центри денного перебування для осіб з важкою формою інвалідності, і на базі цих центрів організовувати виробництво, до якого можна залучати особливих людей», – радить Наталія Мякушко.

Волинські Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*