Як пережили бойові дії і працюють нині чернігівці з порушенням слуху (ФОТО, ВІДЕО)

Як пережили бойові дії і працюють нині чернігівці з порушенням слуху (ФОТО, ВІДЕО). чернігів, війна, порушення слуху, підприємство, інвалідність

Вони не чують вибухів, але розуміють, що він відбувся, відчувши лише вібрацію. За офіційними даними в Україні проживає понад 2 млн. з порушенням слуху. У Чернігові існує підприємство, яке навчає та працевлаштовує людей з інвалідністю по слуху, доступними для них професіями. Там допомагають їм адаптуватися у суспільстві. Під час війни вони не чують сигналів тривог, вибухів та пострілів, тому опинилися в особливо складній ситуації.

Як пережили бойові дії і працюють нині чернігівці з порушенням слуху. чернігів, війна, порушення слуху, підприємство, інвалідність

24 лютого, швачка Ольга Приходько, як завжди прийшла зранку до чернігівського учбово-виробничого підприємства, де вона працює. На прохідній Ользі повідомили, що почались військові дії і вона повернулась додому.

Заздалегідь родина Ольги готувалась до вторгнення. Вони склали документи та намагалися діяти, відповідно до рекомендацій, що бачили у ЗМІ.

Ольга розповіла, що живе у 5-поверхівці з підвалом, під час тривог спускалася туди, бо на дверях було написано “укриття”. Про початок тривог її сповіщали діти.

Коли були вибухи, то здригалася земля, а жінка при цьому відчувала вібрацію, стоячи на підлозі. Жінка хотіла поїхати з міста, але боялася полишати квартиру і дітей, які виїздити не хотіли.

Як пережили бойові дії і працюють нині чернігівці з порушенням слуху. чернігів, війна, порушення слуху, підприємство, інвалідність

Лідія Горбач, так само як і її колега не знала про початок повномасштабного вторгнення. Тому, про його початок дізналась, коли прийшла на роботу 24-го лютого. Згодом її забрали з собою родичі.

Жінка розповіла, що їй подзвонила племінниця і запропонувала поїхати разом з нею у дачний кооператив “Жавинка”, де у неї дача. Коли приїхала туди, разом з родичами постійно перебувала у підвалі, не чула ні обстрілів ні звуків сирен, про тривогу її повідомляла племінниця. Ольга сказала, що місто обстрілювали російські війська
з Количівки і вона на власні очі бачила ракету, яка летіла в сторону Чернігова. Їжі у членів родини Лідії було небагато, лише те, що встигли взяти з дому з холодильника та трохи картоплі у погребі.

Люди не думали, що все затягнеться надовго.

По завершенню оточення міста, працівники підприємства повернулись до роботи не одразу, адже поряд впали кілька півтонних російських бомб.

Як пережили бойові дії і працюють нині чернігівці з порушенням слуху. чернігів, війна, порушення слуху, підприємство, інвалідність

Людмила Зубрицька директорка чернігівського УВП УТОГ:

– Вибуховою хвилею дуже пошкодило підприємство, вікна всі повилітали, підлога піднялась і зараз випадає шматками.

Завдяки, коштам які виділив уряд Латвії у листопаді, тут встановили 75 вікон, будівля ще потребує ремонту даху та підлоги.

Людмила Петрівна каже, що коштами, які підприємство отримує від збуту продукції не зможе завершити ремонтні роботи. Зараз підприємство завершує велике замовлення для ЗСУ. Сподіваються: їм знову пощастить та обов’язково знайдуться ті, хто зможе допомогти відремонтувати будівлю, адже це підприємство – соціальне, воно існує, аби надавати
працевлаштування людям, з порушеннями слуху.

Джерело: телеканал “Дитинець”

GOROD.cn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*