Як служба зайнятості допомагає у вирішенні питання зайнятості осіб з інвалідністю

Як служба зайнятості допомагає у вирішенні питання зайнятості осіб з інвалідністю. мсек, працевлаштування, профорієнтація, служба зайнятості, інвалідність, person, computer, clothing, laptop, man, seat, chair. A man sitting at a table using a laptop

«Я – інвалід ІІ групи. Чи може служба зайнятості допомогти мені у вирішенні питання моєї зайнятості»

К. Рожен, м. Знам’янка

Державна служба зайнятості сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню інвалідів, у т.ч. неповнолітніх у віці від 16 до 18 років. Питання зайнятості вирішується з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), рівня кваліфікації та знань особи.

Інваліди, які звернулися до центрів зайнятості, одержують інформацію про наявність вільних робочих місць. Їм надається допомога з профінформування, консультування, поглибленого профдіагностичного обстеження з метою професійного добору.

Усі центри зайнятості області доступні для відвідування інвалідами: облаштовані пандусами та кнопкою виклику спеціаліста. Створені спеціалізовані місця, що обладнані комп’ютерною технікою, де можна отримати інформацію з питань пошуку роботи, нормативно-правового регулювання соціального захисту інвалідів, дані про підприємства, що мають робочі місця для інвалідів, навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання інвалідів, перелік професій та спеціальностей, за якими здійснюється навчання, порядок направлення інвалідів на професійне навчання.

Підвищити конкурентоздатність і мобільність осіб цієї категорії дозволяє професійне навчання. Для професійного самовизначення осіб з обмеженими фізичними можливостями важливою умовою є профорієнтація. Спеціалісти базових центрів зайнятості проконсультують щодо вибору чи зміни професії з урахуванням рекомендацій МСЕК, професійних інтересів, нахилів і здібностей, познайомлять із правилами прийому до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів та характеристиками професій, за якими ведеться підготовка слухачів.

Також особи з інвалідністю можуть за сприяння служби зайнятості підвищити кваліфікацію у навчальних закладах або на підприємствах шляхом стажування, що гарантуватиме їх подальше працевлаштування.

Допоможуть у виборі чи зміні професії різні профорієнтаційні заходи, зокрема з орієнтації на підприємницьку діяльність і подальшу організацію власної справи.

Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*