Як створити інклюзивний соціальний бізнес? Історії випускників Української соціальної академії

Як створити інклюзивний соціальний бізнес? Історії випускників Української соціальної академії. українська соціальна академія, працевлаштування, підприємництво, соціальний бізнес, інвалідність

Як створити інклюзивний соціальний бізнес? Історії випускників Української соціальної академії. українська соціальна академія, працевлаштування, підприємництво, соціальний бізнес, інвалідність

За даними Всесвітнього економічного форуму, більше, ніж мільярд людей у світі мають ту чи іншу форму інвалідності. Це кожен сьомий з нас. При цьому люди з інвалідністю на 50% частіше залишаються безробітними.

В Україні ситуація не краща — так, серед осіб інвалідності ІІІ групи, які мають найменше обмежень щодо характеру та обсягу роботи 64, 6% ніде не працюють. А загалом в нашій країні від 6% до 12,5% громадян з інвалідністю. Це означає, що в кожного з нас має бути щонайменше 1-2 колеги серед осіб з інвалідністю. При цьому 25% працевлаштованих українців мають колег з інвалідністю — незважаючи на те, що компанії, у яких вони працюють за законом повинні таких працівників.

Серед найбільших бар’єрів при пошуку роботи люди з інвалідністю називають недоступність громадського простору, дискримінацію та високу конкуренцію на ринку праці — і ця ситуація ще більше загострюється під час карантину та економічної рецесії

Також люди з інвалідністю часто стикаються з упередженістю роботодавців щодо їхніх здібностей і неінклюзивністю робочого простору. Окрім цього, людям з інвалідністю значно важче реалізувати професійні амбіції. На сайтах з пошуку роботи вакансії поділяються на роботу “для здорових” і “для людей з інвалідністю” — і серед останніх переважають пропозиції, які важко назвати «роботою мрії».

Часто люди з інвалідністю не подають резюме на вакансію не тому, що їм бракує компетенцій або вони не хочуть працювати тому, що розуміють, наскільки буде складно переконати роботодавця, що вони зможуть впоратись з роботою.

Соціальне підприємництво долає бар’єри

У кризові періоди стає ще більш очевидно, що економічне процвітання неможливе, коли є проблеми у суспільстві в цілому. І одною з них, безумовно, є інклюзія в бізнесі — адже існуючі бар’єри для людей на ринку праці призводить до того, що ми втрачаємо потенціал величезної кількості людей, який можна було б використати для розвитку країни та економіки.

Рішенням цієї проблеми може стати заснування власного соціального бізнесу. Адже соціальне підприємництво дає можливість не тільки реалізуватись та працювати у власному темпі у доступному місці, а й зробити свій внесок у вирішення соціальної проблеми. А ще, заснувавши соціальний бізнес, ви зможете брати на роботу інших людей з інвалідністю.

Звісно, шлях до власного підприємства для людини з інвалідністю навряд чи буде легким — особливо, зважаючи на кризу, проблемну інфраструктуру та відсутність податкових пільг. Але це не означає, що розглядати цю можливість не варто. Про те, як працює інклюзивний бізнес в українських реаліях нам розповіли випускники Української соціальної академії.

Inclusive IT

Роман Боренко після участі в акселераторі соціальних підприємств Української соціальної академії відкрив стартап Inclusive IT. Роман навчає людей з інвалідністю програмуванню, а потім дає їм роботу.

Компанія проводить аудит веб-сайтів компаній та організацій на доступність для людей з вадами зору чи слуху. Нещодавно Роман презентував інклюзивний веб-сайт Музею Ханенків — і готується до реалізації наступних проектів.

Деталька

«Деталька» – соціальний проект, спрямований на працевлаштування людей з особливими потребами, який керується ідеєю: “Не існує несправних деталей”. Його створили Микита Московкін та Анастасія Тюпа. Молоді підприємці планують виготовляти та продавати робоконструктори для дітей, зроблені на 3D-принтері.

«Мій друг Богдан раніше працював таксистом. Якось він потрапив в автомобільну аварію, пошкодив спинний мозок — тепер не може ходити. Тож я почав думати, як йому можу допомогти. А інший мій друг Ярослав захоплювався робототехнікою — так виникла ідея робити робоконструктори», — розповідає автор проекту Нікіта. Команда проекту вже зробила робочий прототип робота — і почала проводити майстер-класи для дітей.

Джонатан Лівінгстон

Пекарня «Джонатан Лівінгстон» виготовляє безлактозне і безглюкозне харчування. «Як мама дитини з цукровий діабет та целіакією я довго шукала рецепти страв, які їй буде можна. А тепер зрозуміла, що таких дітей багато. І вони мають не тільки право на життя — а й на хороший відпочинок і смачну їжу», — коментує засновниця стартапу Олена Тронько. Зараз команда проекту продає смаколики на сторінці в Інстаграмі.

Онлайн-курс із розвитку бізнес-ідей «Соціальне підприємництво: інклюзія»

Криза — найкращий час для перезавантаження, навчання та пошуку нових можливостей. Тому, якщо вам давно хотілося щось змінити у вашому житті та допомогти іншим, можливо, зараз для цього найкращий момент.

В Українській соціальній академії стартує онлайн-курс із розвитку бізнес-ідей «Соціальне підприємництво: інклюзія». Це програма зі створення інклюзивного стартапу від пошуку ідеї та формування продукту до створення прибуткової бізнес-моделі. Її мета — залучити людей з інвалідністю, а також тих, хто з ними працює, в активне громадське життя.

Програма розроблена за методиками Віденської бізнес-школи (Австрія) та Центру розвитку соціального підприємства при Університеті Santa Clara у Кремнієвій долині (США).

Для кого програма?

  • Для осіб з інвалідністю, які хочуть відкрити власний бізнес
  • Для команд стартапів, серед яких є особи з інвалідністю
  • Для тих, хто прагне створити підприємство, яке змінить якість життя людей з інвалідністю чи інших соціально вразливих груп
  • Для представників громадських організацій, що працюють з людьми з інвалідністю та іншими вразливими групами людей та прагнуть фінансової стабільності.

Організатор

Українська соціальна академія допомагає людям та надихає їх втілити ідеї соціальних змін у бізнес, що стабільно зростає, за допомогою освітніх курсів і менторів, котрі діляться здобутим у бізнесі досвідом.

Детальна інформація про онлайн-курс

Скеровуємо на інклюзивний соціальний бізнес!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*