Як у Новомиргороді допомагають громадянам з інвалідністю повернутися до трудової діяльності

Як у Новомиргороді допомагають громадянам з інвалідністю повернутися до трудової діяльності. новомиргород, працевлаштування, роботодавець, центр зайнятості, інвалідність, person, man, clothing, laptop, computer. Aidan Turner with a bicycle in front of a laptop

Люди з інвалідністю. Як би не хотілося, але таких людей дуже багато серед нас. І вони мають такі ж права на навчання, медичне обслуговування, а в дорослому житті і на достойну роботу. Але на превеликий жаль скласти гідну конкуренцію на ринку праці не мають достатніх можливостей на рівні зі здоровими людьми.

Трудова діяльність для людини з інвалідністю, як і для людини взагалі, є не тільки можливістю забезпечити своє економічне існування, але й фактом реалізації своїх здібностей. Тільки робота дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, не замикатись у собі, подолати розчарування та самотність, додає впевненості. Тому, доступ людей з інвалідністю до зайнятості є одним із ключових чинників для розвитку їх як особистості та позитивним фактором для розвитку суспільства в цілому.

Працевлаштування осіб з інвалідністю не тільки підвищує рівень добробуту їх і їхніх сімей. Із соціально-економічної точки зору воно вигідне і державі, тому що дозволяє збільшити доходи від розширення ринку праці.

Едуард Славін – громадянин з обмеженими фізичними можливостями, тому особисто зіткнувся з проблемою працевлаштування даної категорії людей у невеличкому містечку. Після невдалих пошуків роботи самотужки, Едуард звернувся до Петрівського районного центру зайнятості. Не зважаючи на юний вік та відсутність досвіду роботи, він був рішуче настроєний.

Відвідавши центр зайнятості Е. Славін дізнався, що працівники центру зайнятості тісно співпрацюють з роботодавцями, особливо у напрямку успішного працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, адже таким людям потрібна особлива увага, тому що стан здоров`я часто позбавляє можливості конкурувати на ринку праці.

За освітою Едуард електрогазозварювальник, але працювати на даній посаді він не може за станом здоров`я, тому був готовий до будь-якої роботи відповідно до своїх можливостей. Особистий консультант провела бесіду з безробітнім, і, проаналізувавши наявні вакансії, запропонувала йому посаду охоронника в СФГ «Роксолана». Едуард не очікував такого швидкого результату, адже пройшло всього 9 днів з моменту звернення, але погодився зустрітись з роботодавцем.

Відвідавши керівництво фермерського господарства Е. Славін був задоволений графіком роботи та рівнем заробітної плати. У день видачі направлення на працевлаштування, Едуард висловив своєму консультанту велику вдячність за шанобливе ставлення до себе і, що головне, за професіоналізм у допомозі при працевлаштуванні.

М. Гавеля, провідний фахівець з питань зайнятості Петрівського районного центру зайнятості

Кіровоградський регіональний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*